• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Wydarzenia i relacje

    Wydanie nr: 6(98)/2015

    Wydarzenia i relacje

    Wydarzenia

    Drewno

    Lakiernictwo Proszkowe

    Lakiernictwo Ciekłe

    KALENDARZ

    WYDARZENIA

    ponad rok temu  01.11.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 3
    Konferencje organizowane przez firmę Sherwin-Williams (niegdyś Becker Acroma) na stałe weszły już do kalendarza spotkań branżowych dla firm z branży drzewnej i meblarskiej. To chyba jedyne takie sympozjum w Polsce, które skierowane jest do tej grupy producentów, a także dostawców urządzeń, produktów i rozwiązań do obróbki i uszlachetniania powierzchni drewna.

    Konferencja dla branży drzewno-meblarskiej "Nowoczesne systemy wykańczania powierzchni materiałami Sherwin-Williams"



    Tym razem konferencja odbyła się w malowniczym pałacu w Wąsowie, niedaleko Poznania. Ponad 200 gości przez dwa dni było uczestnikami interesujących prelekcji takich firm, jak: Sherwin-Williams, Bürkle, Weber, SIA Abrasives, Graco, Arkus, Automatech i Ligum. Liderzy branży drzewno-meblarskiej przedstawili swoje najnowsze rozwiązania usprawniające procesy produkcyjne dla zakładów, które zajmują się wykańczaniem powierzchni drewnianych i drewnopochodnych.

    Plan dwudniowej konferencji został podzielony, jak zawsze, na część teoretyczną (wykłady) oraz praktyczną (pokazy na żywo), która odbyła się w Centrum Technicznym Sherwin-Williams w Głuchowie.

    Prelekcje dotyczyły innowacyjnych technologii stosowanych w branży. Pierwszego dnia skupiono się m.in. na technice utwardzania powłok LED-UV i niemal każda z omawianych prezentacji poruszała w jakimś stopniu ten temat, ale także mówiono o malowaniu mdf farbami proszkowymi, które mają wiele zalet, lecz wciąż należy pamiętać o pewnych ograniczeniach. - Muszą to być przede wszystkim farby niskotemperaturowe, gdyż termoliza drewna zachodzi już w temperaturze ok. 150 st. C, więc proces utwardzania proszku musi odbywać się poniżej tej temperatury - mówił Rafał Wnuk z Sherwin-Williams. - Do tego dochodzi słaba przewodność elektryczna drewna, a także wciąż wysokie koszty budowy takiej inwestycji. Zalety są jednak duże, m.in. bardzo wysoka odporność pomalowanych tą technologią elementów, brak emisji Lotnych Związków Organicznych, czy eliminacja niektórych procesów, które trzeba wykonać przy tradycyjnej technice lakierowania ciekłego. Podsumowując, można powiedzieć, iż farby proszkowe na mdf nie są dziś doskonałe, lecz jest przed nimi wielka przyszłość.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Przyszłość należy także do technologii utwardzania lakierów za pomocą diod LED. O tym, że aktualnie najlepsze efekty daje połączenie technologii UV z LED i jest ona już stosowana w niektórych zakładach mówiła Magdalena Mateńko-Nożewnik z Sherwin-Williams. - Rozwiązanie to jest przyjazne środowisku, oszczędza energię dzięki obniżonej temperaturze i zapewnia tę samą wysoką jakość co utwardzanie realizowane za pomocą klasycznych promienników UV - wymieniła zalety M. Mateńko-Nożewnik.

    1674przyszlosc_001.jpg


    1674przyszlosc_002.jpg


    Podczas drugiej części spotkania w Centrum Technicznym, zgromadzeni goście mogli obejrzeć na żywo m.in. linię lakierniczą z nakładarkami Bürkle wyposażonymi w walce Ligum, szlifierkę szerokotaśmową Weber, stację utwardzającą LED-UV firmy Automatech oraz dostarczony przez Ligum system błyskawicznej wymiany powierzchni gumowej - EOS Sleeves.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...