Uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej spółki GT85 miało miejsce w obecności lubelskich władz, pracowników i licznie zaproszonych gości. Prezes zarządu Zbigniew Kurant przedstawił gościom historię firmy, która swe początki miała... w garażu. Obecnie GT85 dysponuje już własnym laboratorium, halą produkcyjną i nie zamierza na tym poprzestać, bowiem, jak zapewnia prezes, planowane są kolejne inwestycje, dalszy rozwój i nowe miejsca pracy.
Nowoczesna hala obejmuje m.in. wyposażoną zgodnie z nowoczesnymi standardami spawalnię, warsztat serwisowy, pomieszczenie prefabrykacji szaf, gniazdo obróbki skrawaniem oraz obróbki plastycznej metalu. Wydzielona przestrzeń do montażu maszyn oraz dedykowane pomieszczenia prób i testów zapewniają zarówno dobre warunki pracy, jak i najwyższe standardy produkcji, w tym jakości i czystości. Na terenie zakładu znajduje się również biuro konstrukcyjne z wyposażeniem umożliwiającym projektowanie oraz programowanie w CAD/CAM i programowanie sterowników.
Symboliczne przecięcie wstęgi przez przedstawicieli firmy GT85 i prezydenta Lublina.
Na uroczystość otwarcia nowej hali produkcyjnej zaproszono licznych gości.
Po oficjalnej uroczystości była okazja do wspólnych rozmów.
- Otwarcie nowej hali da nam jeszcze większe możliwości produkcyjne sztandarowych wyrobów, które zostały z sukcesem przyjęte na rynkach motoryzacyjnych i lotniczych - mówi Zbigniew Kurant, prezes zarządu GT85 Polska. - Są to myjnie dużej wydajności, typu kompaktowego, o które klienci w Polsce pytają coraz częściej. Wielkie nadzieje wiążemy także z rozwojem tych gałęzi przemysłu (m.in. kolejnictwa), w których dotychczas brakowało przemysłowych maszyn do mycia. Jesteśmy przekonani, że wraz z uruchomieniem nowej hali rosną nasze możliwości eksportowe. Będziemy również w stanie zapoczątkować w Polsce nowy model biznesowy, oparty na wynajmie urządzeń dla wymienionych wyżej sektorów przemysłu.
Wybudowanie tego zakładu wiązało się z zatrudnieniem 40 nowych osób, w tym absolwentów szkół wyższych i inżynieryjnych. Firma GT85 Polska stawia na nowe technologie, kreatywność i innowacyjność, dlatego będzie prowadzić w najbliższych miesiącach kolejne rekrutacje, nie tylko na stanowiska związane z techniką czy elektryką, ale także z zaawansowaną inżynierią, robotyką, informatyką i logistyką. W planie jest też bliska współpraca z lubelskimi uczelniami nad rozpoczęciem programów stażowych, w ramach których przyszli pracownicy mogą poznać niemieckie i japońskie standardy jakie stosuje lubelska firma.
Komentarze (0)