• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2025

    Wydarzenia i relacje

    Wydanie nr: 2(28)/2004

    Wydarzenia i relacje

    Wydarzenia

    KALENDARZ

    WYDARZENIA

    ponad rok temu  01.03.2004, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2

    10 marca 2004 r., w pierwszym dniu XII Konferencji Naukowo-Technicznej "ANTYKOROZJA Systemy ? Materiały ? Powłoki" w Ustroniu, odbyło się Walne Zebranie Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego, na którym wybrano nowy Zarząd. W jego skład weszli: Agnieszka Królikowska (prezes), Wojciech Sokólski (wiceprezes), Jacek Bordziłowski (skarbnik), Małgorzata Zubielewicz (członek Zarządu i rzecznik prasowy PSK) oraz Jerzy Noworyta (członek Zarządu). W Komisji Rewizyjnej zasiadł Andrzej Brandt (przewodniczący) i dwóch członków, Andrzej Miodek i Andrzej Kubacki.

    Odchodzący Zarząd podczas swojej kadencji (lata 2001-2003) podjął szereg działań związanych z ochroną przed korozją. Najważniejszym była zmiana Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy czyszczeniu powierzchni, malowaniu natryskowym i natryskiwaniu cieplnym. (Nowy tekst Rozporządzenia został opublikowany w Dz. U. Nr 16 poz. 156). Dla korozjonistów ważne są również inne rozporządzenia Ministra Gospodarki: o Rozporządzenie z 20 września 2000 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi dalekosiężne do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 98 poz. 1067); o Rozporządzenie z 18 września 2001 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego, jakim powinny odpowiadać zbiorniki bezciśnieniowe i niskociśnieniowe przeznaczone do magazynowania materiałów ciekłych zapalnych (Dz. U. Nr 113 poz. 1211).

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Za poprzedniej kadencji Zarządu Aleksandra Baraniak i Wojciech Sokólski opracowali propozycję zmian i poprawek w zakresie zabezpieczenia wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni zbiorników podziemnych i naziemnych. Opracowanie przekazano do Departamentu Polityki Przemysłowej Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej. Według nieoficjalnych informacji, propozycje zostały uwzględnione w projekcie zmian Rozporządzenia z 20 września 2000 r. Równocześnie, działająca w ramach PSK Komisja ds. Normalizacji, którą kierowała i nadal kieruje Aleksandra Baraniak, brała czynny udział w pracach Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Na wniosek Komisji Polski Komitet Normalizacyjny wycofał z Katalogu Polskich Norm większość pozycji niezgodnych z aktualnymi wymaganiami technicznymi oraz ustaleniami norm EN lub ISO. Komisja ds. Normalizacji opiniowała również wszystkie projekty norm opracowane przez Komitet Normalizacyjny Nr 106 "Korozja i Ochrona przed Korozją Materiałów Metalowych". Na wniosek Komisji, została przetłumaczona poza planem norma PN-ISO 8501-3 pt.: "Przygotowanie podłoży stalowych przed nakładaniem farb i podobnych produktów - Wzrokowa ocena czystości powierzchni - Stopnie przygotowania spoin, ostrych krawędzi i innych obszarów z wadami". Informacje o nowych normach ukazywały się systematycznie w miesięczniku "Ochrona przed Korozją" (nr 3/02, 5/02, 6/02, 7/02, 3/03). Komisja opracowała również część dotyczącą zabezpieczenia przed korozją w nowelizowanych normach: PN-B-06200 pt.: "Konstrukcje stalowe budowlane. Warunki wykonania i odbioru. Wymagania podstawowe" oraz PN-B-03210 pt.: "Konstrukcje stalowe. Zbiorniki walcowe pionowe na ciecze. Projektowanie i wykonanie". Miniona działalność Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego obejmowała również organizację i patronat nad konferencjami krajowymi i międzynarodowymi organizowanymi w Polsce.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...