• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Antykorozja

    Wydanie nr: 5(133)/2021

    Artykuły branżowe

    Antykorozja

    ponad rok temu  15.10.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

    Wszelkie prace związane z zabezpieczaniem antykorozyjnym powinny być prowadzone zgodnie z aktualnymi normami.

    Wszelkie prace związane z zabezpieczaniem antykorozyjnym powinny być prowadzone zgodnie z aktualnymi normami.

    Strona 3 z 4


    Tabela 1. 

    Część 2: Wymagania jakościowe dla przedsiębiorstw w zakresie prowadzenia prac antykorozyjnych.
    Wymagania odnoszą się do: przeglądu umowy i projektu; podwykonawstwa; personelu wykonującego prace antykorozyjne (personel musi posiadać kwalifikacje akceptowane przez FROSIO, tzn. potwierdzone przez jednostkę niezależną od wytwórcy i uznaną przez FROSIO); personelu nadzorującego prace antykorozyjne (kierownik procesu musi posiadać minimum certyfikat FROSIO Level II lub NACE Level II albo porównywalny certyfikat uznany przez FROSIO); personelu kontrolującego prace antykorozyjne (inspektor jakości musi posiadać minimum certyfikat FROSIO Level III lub NACE Level III albo porównywalny certyfikat uznany przez FROSIO); urządzeń produkcyjnych i kontrolnych; infrastruktury; sprzętu do produkcji i kontroli; procedur/instrukcji dla procesów antykorozyjnych; kwalifikacji stosowanych procesów; zamówień, dostaw, kontroli, przechowywania i obsługi wykorzystywanych materiałów; monitorowania i kontroli przed, w trakcie i po zakończeniu prac antykorozyjnych; statusu monitorowania i audytów; niezgodności i działań korygujących; kalibracji i sprawdzania sprzętu do monitorowania i kontroli; identyfikacji i identyfikowalności; zapisów dotyczących jakości; bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Stopień spełnienia poszczególnych wymagań (pełny, standardowy, minimalny) uzależniony jest od wybranego przez organizację poziomu certyfikacji.
    Wymagania jakościowe w zależności od poziomu certyfikacji przedstawiono w tabeli 2.


    Tabela 2.

    Certyfikacja firm wg wymagań FROSIO-GuiD-CP

    Przystępujące do certyfikacji firmy muszą mieć opracowany i skutecznie wdrożony system zarządzania jakością zgodnie z wytycznymi FROSIO-GuiD-CP. Zakres systemu musi być odpowiedni dla wybranego poziomu certyfikacji. Firma między innymi musi dysponować: odpowiednimi dla prowadzonych procesów przed odpowiednimi pomieszczeniami, sprzętem produkcyjnym, sprzętem do kontroli i badań, a także zatrudniać wykwalifikowany w zakresie antykorozji personel, w tym osobę(y) odpowiedzialną za prowadzone procesy antykorozyjne oraz system zarządzania jakością wg FROSIO-GuiD-CP. Pozytywny wynik audytu certyfikującego skutkuje wystawieniem certyfikatu, którego ważność wynosi trzy lata, o ile nie wystąpią w certyfikowanej firmie żadne istotne zmiany. Dodatkowo, corocznie w przerwach pomiędzy certyfikacją a recertyfikacją, przeprowadzane są audyty nadzoru.

    Ważne jest, że certyfikacja według FROSIO-GuiD-CP jest już dostępna na rynku polskim. Zarówno audyty certyfikujące, jak i audyty nadzoru mogą być przeprowadzone w języku polskim. Wystarczająca jest również dokumentacja systemowa w języku polskim. Firmy planujące certyfikację mogą uzyskać wszelkie niezbędne informacje w SLV-GSI Polska, jednostce powiązanej z uznaną przez FROSIO jednostką GSI-SLV Duisburg.
     
    Jak spełnić wymagania w zakresie kwalifikacji personelu?

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...