• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Antykorozja

    Wydanie nr: 6(104)/2016

    Artykuły branżowe

    ponad rok temu  26.12.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 10 minut

    Strona 4 z 6

    Pakiet roboczy 3 (PR3): normy w obszarze ochrony antykorozyjnej, obowiązujące standardy europejskie/międzynarodowe i krajowe, różnice między standardami krajowymi i międzynarodowymi.
    Oprócz wymagań rozporządzenia 305/2011[3] oraz zharmonizowanej normy EN 1090[4] obowiązujących w krajach partnerskich funkcjonują również:

    • w Niemczech regulacja krajowa ZTV-ING oraz ZTV-KOR;
    • w Rumunii obowiązuje regulacja krajowa CP 121-część 1 i 2;
    • w Polsce brak jest uregulowań na poziomie krajowym. Funkcjonują jedynie uregulowania poszczególnych firm, np. GDDKiA, PSE Operator, EON, TAURON.

    Pakiet roboczy 4 (PR4): kształcenie i drogi kwalifikacyjne w dziedzinie ochrony antykorozyjnej w Niemczech/Polsce/Rumunii (specyficzne zawody, kształcenie i kwalifikowanie, poziomy kwalifikacji, istniejące specyficzne działania w zakresie kształcenia/dokształcania dla personelu zajmującego się ochroną antykorozyjną itd.).

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Kształcenie i dokształcanie w krajach partnerskich:

    • w Niemczech funkcjonuje dokształcanie: certyfikat KOR, (szkolenie prowadzone w różnych placówkach edukacyjnych nadzorowane przez Federalne Stowarzyszenie Ochrony Przeciwkorozyjnej); szkolenie DIN-Certo itp.
    • w Rumunii oficjalnie istnieją różne oferty kształcenia zawodowego malarzy i lakierników. Dla potrzeb cynkowania ogniowego personel jest kształcony/dokształcany w zakładach – cynkowniach. Praktycznie od 1997 roku brak rzeczywistej oferty kształcenia i dokształcania w zakresie antykorozji.
    • w Polsce na uwagę zasługują szkolenia prowadzone przez IBDiM oraz Politechnikę Gdańską. Nowością w kierunku wzrostu kwalifikacji personelu antykorozji jest uruchomienie przez SLV-GSI Polska, wraz z partnerem niemieckim GSI-SLV Duisburg, kursów FROSIO w języku polskim. Działanie to, poprzez likwidację bariery językowej, (dotychczas nie prowadzono kursów w języku polskim), znacznie ułatwiło dostęp do uzyskania uznawanego na całym świecie certyfikatu inspektora FROSIO.

    Pakiet roboczy 5 (PR5): analiza stanu rzeczywistego i oczekiwanego na podstawie wyników pakietów roboczych PR1 do PR4.

    Pakiet roboczy 6 (PR6): ustalenie stanu oczekiwanego – opracowanie i sporządzenie programu nauczania (osoba nadzorująca prace w zakresie ochrony antykorozyjnej) oraz opracowanie projektu „Regulacje dotyczące realizacji kursów”.

    Pakiet roboczy 7 (PR7): upowszechnianie - Koordynacja projektu – Zarządzanie projektem.

    Pakiet roboczy 8 (PR8): przygotowanie i przeprowadzenie ewaluacji – list kontrolne  i protokoły.

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    • ~ dantyl 1 11 miesięcy temu Na który z tych kursów byście postawili - http://krakowkursy.pl/... ? Chodzi oczywiście o wyciągnięcie z tego konkretnych umiejętności. Podpowiedzi, sugestie, doświadczenia?
      oceń komentarz zgłoś do moderacji