• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Antykorozja

    Wydanie nr: 4(114)/2018

    Artykuły branżowe

    Antykorozja

    ponad rok temu  14.08.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Ten dwukomponentowy system został specjalnie zaprojektowany do nanoszenia produktów high-solid dla ciężkich zabezpieczeń antykorozyjnych.

    Ten dwukomponentowy system został specjalnie zaprojektowany do nanoszenia produktów high-solid dla ciężkich zabezpieczeń antykorozyjnych.

    Strona 2 z 3

    Rozcieńczanie farb o wysokiej zawartości części stałych jest obarczone ryzykiem

    Zamiast inwestować w nowe systemy powłok, wielu użytkowników początkowo decyduje się na dodanie rozcieńczalników, aby farby dwuskładnikowe były mniej lepkie. Jednak celem ciał stałych jest zastąpienie rozpuszczalników w powłokach, ponieważ mogą one być szkodliwe dla zdrowia. Ponadto brak obróbki powłok zgodnie z instrukcjami producenta może spowodować utratę gwarancji. W przypadku ciężkich produktów ochrony antykorozyjnej łatwo jest pozbawić się gwarancji na okres do 30 lat. – Powłoki ochronne mają na celu zapobieganie uszkodzeniom korozyjnym, ale ich niewłaściwe stosowanie może spowodować szkody, a w najgorszym wypadku firmy same będą musiały ponieść koszty napraw – mówi Krauze.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń kluczowe jest, żeby używać systemów lakierniczych oraz pistoletów specjalnie zaprojektowanych do aplikacji farb high-solid.
    – Z uwagą przyglądaliśmy się specjalnym wymaganiom w tej dziedzinie i przez ostatnie cztery lata zoptymalizowaliśmy nasze portfolio produktów do aplikacji powłok ochronnych, bazując na linii Protec z uwzględnieniem jedno- i dwukomponentowych systemów lakierniczych – wyjaśnia Krauze. Nanoszenie produktów high-solid narzuca wiele różnych wymagań co do sprzętu. Mowa o łatwości użycia, nowoczesnych systemach mieszających, mocnych pompach, wysokiej jakości i solidnych komponentach.

    Automatyczne mieszanie gwarantuje poprawny skład mieszanki

    Wymagania dotyczące farb o wysokiej zawartości cząstek stałych zwiększyły zapotrzebowanie na wydajne jedno- i dwukomponentowe systemy natryskowe. Jednakże produkty dwukomponentowe mają dzisiaj ponad 90% udziału w rynku. Proces automatycznego mieszania oszczędza czas i pozwala na nieprzerwany okres nanoszenia. Aczkolwiek wysoka lepkość farb sprawia, że są trudne w obróbce. Starszy sprzęt jest często nieodpowiednio zaprojektowany, aby radzić sobie z powłokami ciężkimi i produktami o wysokiej lepkości.

    W przypadku produktu Protec, z rodziny systemów dwukomponentowych, automatyczne mieszanie i dozowanie jest wykorzystane po to, aby zapewnić odpowiednio wysoki poziom mieszanki. Temperatura farby jest zwiększana za pomocą podgrzewacza, zanim zostanie wprowadzona do procesu, co sprawia, że będzie miała niższą lepkość. – Razem z mocnymi pompami pozwala to na pracę przy obniżonym ciśnieniu – wyjaśnia Krauze. – W rezultacie otrzymujemy mniejszy overspray, niższe obciążenie pompy i dłuższy czas żywotności urządzenia. 
    Komponenty A i B są następnie pobierane do oddzielnych sekcji, które są połączone i wymieszane. Składniki nie są łączone, dopóki nie dotrą do mieszalnika. Po naniesieniu powłoki pompa płucząca usuwa jedynie wymieszany materiał z mieszalnika, węża i pistoletu, podczas gdy niewymieszane komponenty pozostają wewnątrz systemu. Dzięki temu redukujemy zużycie rozcieńczalnika w operacji czyszczenia, a także obniżamy zużycie farby.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...