Przykład odpowiedniego zastosowania podkładu antykorozyjnego zgodnie z wymogami technologicznymi klienta.
Przemywacze, odtłuszczacze, aktywatory
To grupa produktów, która jako pierwsza powinna być brana pod uwagę przy przygotowaniu powierzchni. Są to mieszaniny różnego rodzaju węglowodorów o różnej szybkości parowania z podłoża. Odpowiadają za usunięcie wszelkich zanieczyszczeń jonowych i hydrofobowych, które podczas procesów cięcia i spawania pozostają na powierzchni. Są to wszelkiego rodzaju chłodziwa, oleje smary itp.
P1 plus – produkt na bazie mieszaniny rozpuszczalników o niskiej zawartości VOC i bez toluenu. Nadaje się do odtłuszczania powierzchni stalowych oraz do mycia instalacji lakierniczych. Produkt bezpieczny dla instalacji i sprzętu przeznaczonego do lakierowania (pompy, węże, pistolety), nie degraduje uszczelek i nie uszkadza przewodów miękkich.
SD 7/10 – odtłuszczacz stosowany do usuwania zabrudzeń (oleje, smary itp.). Mieszanina różnych alifatycznych i aromatycznych hydro-karbonowych rozpuszczalników. Produkt ten można zastosować jako odtłuszczacz powierzchni przed malowaniem. Powierzchniami odtłuszczanymi mogą być wszystkie typy metali (stal, aluminium, stal galwanizowana, stal nierdzewna).
URKISOL 300 – mieszanina rozpuszczalników przeznaczonych między innymi do przemywania powierzchni tworzyw sztucznych PCV i ABS.SC 100 – środek odtłuszczający na bazie wody i alkoholu przeznaczony do usuwania tłuszczu, olejów i silikonów oraz do przygotowania powierzchni z tworzyw sztucznych. Należy stosować przed i po operacji szlifowania.
URKISOL 275 – produkt przeznaczony do zmiękczania powłok proszkowych oraz starych powłok lakierniczych. Bardzo przydatny w naprawach elementów pomalowanych farbami proszkowymi, które zostały uszkodzone np. podczas transportu. Produkt aktywuje (zmiękcza) powierzchnię i pozostawia ją aktywną przez 30 min. W tym czasie można zaaplikować rekomendowaną gruntoemalię z linii BESA. Można zastosować ten produkt np. przy zmianie koloru nawierzchniowego elementu pod indywidualne zamówienia klienta.
Tymczasowe powłoki ochronne
To grupa produktów, które stosuje się po obróbce ściernej powierzchni. Pełnią dwa zadania. Pierwsze to zabezpieczenie powierzchni zaraz po obróbce ściernej przed negatywnym wpływem głównie wilgoci z powietrza. Drugim zadaniem jest tzw. doszczelnienie powłoki metalizacyjnej, spenetrowanie chropowatej struktury cynku i wyparcie produktów gazowych z powłoki cynkowej. Noszą potoczą nazwę SHOP-PRIMER i zazwyczaj można je spawać.
Komentarze (0)