• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Wydarzenia

    Wydanie nr: 1(123)/2020

    Artykuły branżowe

    Wydarzenia

    ponad rok temu  26.02.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    ITM INDUSTRY EUROPE – święto przemysłu

    Inteligentne fabryki znacznie przyczyniają się do wzrostu światowej gospodarki. To w nich wykorzystywane są rozwiązania wpisujące się w ideę Przemysłu 4.0. Przykłady takich dobrych praktyk wdrażanych przez liderów rynku będzie można śledzić w strefie Smart Factory na ITM INDUSTRY EUROPE. 

    Smart Factory, czyli „inteligentna fabryka”, bazuje na systemach cyberfizycznych, ich integracji z wykorzystaniem przemysłowego Internetu Rzeczy oraz nowych metodach organizacji produkcji. Umożliwia wysoki poziom personalizacji produktów oraz prowadzenie procesów wytwarzania przy niewielkim udziale pracowników. Inteligentne fabryki bazują na pełnej synchronizacji maszyn, urządzeń, technik i systemów informatycznych, procesów biznesowych, a także źródeł informacji wykorzystywanych w procesie produkcji. Wszystkie obszary przedsiębiorstwa produkcyjnego są połączone w inteligentne sieci, które same siebie nadzorują i regulują optymalne ścieżki realizacji wytwarzania poszczególnych produktów. W Smart Factory „rządzi” automatyzacja oraz nowoczesne przetwarzanie i wymiana danych. 

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Nie dać się konkurencji

    Przejście na model Przemysłu 4.0, wykorzystanie inteligentnych rozwiązań w fabrykach jest niezbędne do utrzymania konkurencyjności na szybko zmieniającym się rynku. Potwierdzają to badania prowadzone zarówno w Polsce, jak i globalnie. Według najnowszego raportu „Smart Industry Polska 2019” przeprowadzonego w czerwcu br. przez Siemens i Ministerstwo Technologii i Przedsiębiorczości, w ponad 31,6 proc. polskich firm są już wdrożone innowacyjne technologie oparte na koncepcji Przemysłu 4.0. Natomiast kolejne 38,3 proc. planuje je wdrożyć w ciągu najbliższych 3 lat.
    Podobne wnioski płyną z globalnego raportu Siemens Financial Services „Countdown to The Tipping Point for Industry 4.0”. Badanie pokazuje, że w przypadku MŚP już za 9–11 lat nastąpi tzw. punkt krytyczny adaptacji nowych technologii, czyli moment, w którym ponad połowa producentów na świecie przejdzie na model Przemysłu 4.0. W przypadku dużych przedsiębiorstw czas ten jest krótszy i wynosi 5–7 lat. Z raportu wynika również, że już dwie trzecie dużych firm wprowadziło pilotaż rozwiązań z tego zakresu, a w MŚP co druga.

    – Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z przewagi konkurencyjnej, jaką daje przejście na model Przemysłu 4.0 – przekonuje Anna Lemańska, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE. – Większość z nich ma świadomość, że bez tego prędzej czy później mogą wypaść z rynku. Dlatego nie zastanawiają się, czy zainwestować w nowe technologie, ale kiedy i jak to zrobić. Misją targów ITM INDUSTRY EUROPE jest ułatwiać takie decyzje, przybliżać nowoczesne rozwiązania i tworzyć wyjątkowe miejsca spotkań zarówno dla tych, którzy już na wysokich obrotach funkcjonują w duchu „smart”, jak i dla tych, którzy dopiero chcą wystartować. 

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...