• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Wydarzenia

    Wydanie nr: 1(117)/2019

    Wydarzenia i relacje

    Wydarzenia

    ponad rok temu  05.03.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Jedna z prezentacji podczas X Seminarium Spektrochemu.

    Jedna z prezentacji podczas X Seminarium Spektrochemu.

    Konferencja dla specjalistów branży farb i lakierów

    Jak co roku pod koniec listopada Czeladź zmienia się polską stolicę technologii farb i lakierów. Ostatnia edycja Seminarium Spektrochemu była wyjątkowa, bo jubileuszowa. Dziesiąta edycja konferencji dla specjalistów branży farb i lakierów zgromadziła ponad 100 technologów działów R&D przemysłu farb, lakierów i tynków dyspersyjnych. 

    Dziesiąte seminarium organizowane przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Farb, Klejów i Polimerów Spektrochem – laboratorium formulacji i badań farb i lakierów rozpoczęło się imprezą integracyjną. Uroczysta kolacja, dyskoteka, kasyno oraz występ Marcina Dańca – takie atrakcje czekały na uczestników, którzy bawili się do wczesnych godzin porannych. 
    Kolejnego dnia odbyła się oficjalna część konferencyjna. Każdy z uczestników został powitany kieliszkiem włoskiego prosecco – jak na jubileusz przystało. Specjaliści branży farb i lakierów wygłosili prezentacje, z czego większość wykładów została przygotowana przez organizatora – laboratorium badawcze Spektrochem. Dr inż. Artur Pałasz, specjalista formulacji farb dyspersyjnych, zaprezentował wyniki badań przeprowadzonych w Spektrochemie na temat m.in. wpływu obróbki powierzchniowej bieli tytanowej na właściwości użytkowe powłok farb fasadowych oraz emalii na drewno, wpływu koalescentów w emaliach do malowania stolarki okiennej, znaczenia napełniaczy funkcyjnych w formulacjach farb dyspersyjnych fasadowych oraz do malowania wnętrz, jak również rozróżnienia efektywności działania dodatków przedłużających czas otwarty w farbach dyspersyjnych. 

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Pozostałe prezentacje należały do partnerów Spektrochemu. Fabio Chiozza i Antonietta Schiró z firmy Vinavil (Włochy) – producenta dyspersji polimerów, wygłosili prezentacje na temat nowych dyspersji polimerów opracowanych we współpracy z laboratorium Spektrochemu, Christian Ross z CFF (Niemcy) opowiedział o znaczeniu włókien w farbach i tynkach dyspersyjnych, Krzysztof Wójcik (3M) przedstawił wyniki badań farb z mikrosferami szklanymi zastosowanymi w powłokach odbijających ciepło słoneczne, Magdalena Jabłońska (Polskie Centrum Badań i Certyfikacji) przedstawiła kryteria stawiane farbom i lakierom celem uzyskania certyfikatu Eco-label, a na koniec Colin Wakeford (X-Rite, Wielka Brytania) opowiedział o nowym oprogramowaniu i spektrofotometrach pomocnych przy formułowaniu receptur kolorów w przemyśle farb i lakierów. 
    Dziesiąta edycja podsumowała rok działalności badawczej Spektrochemu. Poprzez wykłady bazujące w 100% na wynikach badań opracowanych w laboratorium formulacji ośrodka Spektrochem przekazane zostało wiele cennej wiedzy, co potwierdziły wypowiedzi uczestników. 
    Kolejne 11. Seminarium Spektrochemu zaplanowane zostało na 14 listopada 2019 r. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za współtworzenie tego wydarzenia i zapraszają na kolejne.                  

    Redakcja

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...