Maja Staniszewska-Kwapisz
BUDIMEX SA
Ta konferencja PSK była pierwszą, w której uczestniczyłam, i mam nadzieję, że nie ostatnią. Jako reprezentantka głównego wykonawcy uważam, że bardzo wartościowe było posłuchanie i porozmawianie z przedstawicielami różnych stron i poznanie ich doświadczeń w tak ważnym, choć chyba wciąż niedocenianym temacie, jakim jest korozja. Przekrój tematów był na tyle szeroki, że każdy mógł znaleźć coś co najbardziej go interesuje. Bardzo pozytywne wrażenie wywarło na mnie wystąpienie przedstawiciela KGHM Polska Miedź S.A., a sesja inspektorska była tą, która najbardziej przypadła mi do gustu i wzbudziła najwięcej emocji w uczestnikach.
Ewa Kościńska
ViaCon Polska sp. z o.o.
Kolejna udana konferencja przyniosła dużą dozę wiedzy i wymianę doświadczeń. Jak co roku, podczas konferencji spotykamy się z różnymi grupami tematycznymi, m.in.:
- prezentacje typu case-study opisujące ciekawe realizacje wraz z napotkanymi problemami oraz rozwiązaniami, jak np. przekop Mierzei Wiślanej, analiza błędów wykonawczych posadzek żywicznych;
- przedstawienie niestandardowych sposobów zabezpieczeń konstrukcji, które są narażone na ekstremalne ścieranie lub silnie agresywne środowisko, na przykładach abrazyjnych cieków wodnych, oczyszczalni ścieków oraz nadbrzeża portu w Gdańsku;
- nowinki w chemii budowlanej,
- zmiany (oraz przyszłe zmiany) w dokumentach wiążących dla branż konstrukcji stalowych i betonowych na przykładzie wytycznych ministra infrastruktury, zalecenia GDDKiA, wymagania szybkich kolei;
- pozasądowe sposoby rozwiązywania sporów na przykładach ekspertyz technicznych rzeczoznawców PSK.
Z konferencji korzystają w szczególności inwestorzy, właściciele firm, projektanci, menedżerowie z branż związanych z wytwarzaniem, zabezpieczaniem konstrukcji stalowych i betonowych.
Zapisz się na tegoroczną konferencję
Polskie Stowarzyszenie Korozyjne organizuje w tym roku kolejną Konferencję Naukowo-Techniczną „PRAKTIKOR STAL-BETON 2022”, która odbędzie się w hotelu Holiday Inn w Józefowie pod Warszawą w dniach 1–3 czerwca.
Podczas konferencji prezentowane będzie praktyczne podejście do zagadnień korozji i ochrony przed korozją w sesjach: plenarnej, powłok (wraz z powłokami ogniochronnymi), betonowej, sesji studiów przypadków. Przewidziana jest także dyskusja na podstawie wybranych realizacji przedstawionych przez 3–4 firmy wykonawcze.
W przypadku chęci wygłoszenia referatu niemieszczącego się w tych sesjach, można przesłać informację pod adres e-mail: prezes@psk.org.pl. Liczba miejsc na referaty jest ograniczona.
Ostateczny termin zgłoszenia uczestnictwa mija 15 maja 2022 r.
Grzegorz Petka
redakcja@lakiernictwo.net
Komentarze (0)