Kolejna edycja „IGP on Tour”, czyli mobilnych warsztatów z technologii malowania proszkowego
Lakierowanie proszkowe jest wciąż rozwijającą się technologią, dlatego każda porcja informacji jest przydatna w codziennej pracy, a otwarta rozmowa pozwala tę wiedzę usystematyzować i pogłębić – to zdanie może być mottem projektu „IGP on Tour”, który już kolejny rok jest realizowany w Polsce. Głównym zamierzeniem jest dotarcie z ofertą serwisową i krótkim cyklem szkoleń do klientów tego szwajcarskiego producenta farb proszkowych.
Wraz z upływającym czasem doświadczamy wielu zmian, które z nie mniejszą intensywnością dzieją się tu i teraz w otaczającym nas świecie. Różne sytuacje zmuszają wciąż do głębszej refleksji, zrewidowania dotychczas podejmowanych działań i nawet jeśli w pewnej mierze chodzi o zwykłe przystosowanie się do otoczenia, to z pewnością nie chodzi w tym wszystkim o bycie biernym.
− Zeszłoroczna edycja projektu „IGP on Tour” spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony klientów, co przekonało nas do kontynuowania roadshow w tym roku − mówi Marcin Czajka, dyrektor sprzedaży i doradca architektoniczny IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o. − Z typową dla nas zapobiegliwością dokonaliśmy odpowiednich ustaleń, w efekcie umożliwiło nam to inaugurację tegorocznych spotkań jeszcze wiosną. Informacje zwrotne, będące istotnym podsumowaniem zrealizowanego w 2021 roku projektu, skłoniły nas, by umożliwić klientom podjęcie decyzji o poruszanej podczas wizyt tematyce. Ogromne znaczenie dla zainteresowanych miała sfera praktyczna, realizowana poprzez warsztat lakierniczy lub bezpośrednio jako wsparcie techniczne w procesie technologicznym linii produkcyjnej klienta. Doświadczenie, jakim dysponujemy, dotyczące choćby prowadzonych na spotkaniach dyskusji na temat najczęściej spotykanych błędów lakierniczych, było i jest niezmiernie ważnym elementem wiedzy technicznej, jaką oferujemy naszym klientom.
Nowe systemy lakiernicze
W kontekście zupełnie nowych rozwiązań systemów lakierniczych warto podkreślić dostępność serii IGP-RAPID, która jest wynikiem wieloletnich inwestycji i badań, a w efekcie umożliwia optymalne lakierowanie proszkowe podłoży alternatywnych oraz jednocześnie wrażliwych na temperaturę, których powlekanie było do tej pory praktycznie niemożliwe. Nie mniejsze ograniczenia dotyczyły odporności mechanicznej powłok proszkowych, co w odniesieniu do montażu, transportu oraz eksploatacji, a w połączniu z myciem i konserwacją, wymaga zastosowania rozwiązań farb proszkowych odpornych na ścieranie. Ten szeroki asortyment produktów IGP oferujących określoną funkcję, okazał się szczególnie uzasadniony w przypadku zaprezentowania różnic, i to już nawet jedynie na bazie nieskomplikowanych i własnoręcznie przeprowadzonych przez klientów testów. W tym konkretnym przypadku mamy do dyspozycji wersję Robust (Typ-S) oraz wersję Parkour. Między innymi z tego powodu przegląd oferty produktowej stanowił tak ważny punkt podczas każdej z wizyt, które przez długi czas nie mogły odbywać się w otwartej formule spotkań.
Komentarze (1)