X edycja Seminarium Spektrochemu
Seminaria Spektrochemu to cykl konferencji odbywających się raz w roku dla klientów Spektrochemu, specjalistów z działów R&D i KJ przemysłu farb, lakierów i tynków dyspersyjnych wodorozcieńczalnych.
To event, który przygotowany jest w w stu procentach w oparciu o badania przeprowadzone w laboratorium R&D Spektrochemu – jednego z najbardziej zaawansowanych laboratoriów farb i lakierów w Europie.
W tym roku organizatorzy zapraszają na X Seminarium Spektrochemu – jubileuszową edycję, która odbędzie się 15 listopada w hotelu Szafran w Czeladzi (na Śląsku). Jak co roku konferencję poprzedzać będzie kolacja integracyjna, podczas której przewidziano moc atrakcji i dobrej zabawy dla uczestników korzystających z noclegu w przeddzień seminarium (z 14 na 15 listopada), a wśród nich m.in. dyskoteka Italodisco, kasyno oraz występ stand-up. „Lakiernictwo Przemysłowe” objęło patronat prasowy nad tą konferencją.
Zaprezentowane zostaną specjalnie przygotowane wykłady na temat surowców, rozwiązań recepturowych oraz wiedzy potrzebnej do ciągłego doskonalenia swojego warsztatu technologicznego w codziennej pracy przy produkcji farb, lakierów i tynków dyspersyjnych wodorozcieńczalnych. Z okazji jubileuszowej edycji seminarium wszystkie wyniki badań podczas wykładów i prezentacji będą opatrzone recepturami i nazwami surowców użytych do testów laboratoryjnych. Wykłady będą tłumaczone symultanicznie (z j. angielskiego na j. polski i z j. polskiego na j. angielski).
Program
SESJA I
- Modyfikacje czasu otwartego produktów dyspersyjnych schnących w temperaturach podwyższonych oraz bliskich 0°C Artur Pałasz (Spektrochem, laboratorium R&D)
- Vinavil – The right polymer partner for the building industry Fabio Chiozza (Vinavil)
- Wpływ koalescentów non-VOC na jakość powłok kryjących do malowania stolarki okiennej i drzwiowej Artur Pałasz (Spektrochem, laboratorium R&D)
- Ecopaints with VeoVa polymers Antonietta Schirò (Vinavil)
- Wprowadzenie do wymagań Ecolabel dla ekologicznych farb wodorozcieńczalnych Magdalena Monika Jabłońska (Polskie Centrum Badań i Certyfikacji)
SESJA II
- Highly functional natural cellulose fibres in dispersion paints Christian Ross (CFF, Niemcy)
- Zwiększanie wytrzymałości powłok malarskich dyspersyjnych za pomocą napełniaczy funkcyjnych i włókien celulozowych Artur Pałasz (Spektrochem, laboratorium R&D)
- Farby odbijające ciepło słoneczne Krzysztof Wójcik (3M)
- Wpływ obróbki powierzchniowej bieli tytanowej na jej właściwości w powłokach dyspersyjnych na drewno oraz do elewacji Artur Pałasz (Spektrochem, laboratorium R&D)
- New Vinavil products 2018 Antonietta Schirò (Vinavil)
- Nowe dyspersje z ziemi włoskiej. Wyniki badań aplikacyjnych Artur Pałasz (Spektrochem, laboratorium R&D)
SESJA III
- Digital Color Management, iMatch X – newest cutting edge formulation software, MetaVue – non-contact imaging spectrophotometers Felix Schmollgruber (X-Rite)
- Propozycje biocydowe w świetle nowych regulacji prawnych Witold Grządziel (Thor)
Więcej szczegółów oraz zgłoszenia na http://www.spektrochem24.pl
Komentarze (0)