Studia podyplomowe na temat farb proszkowych i ich aplikacji
Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza w Rzeszowie zaprasza na pierwsze w Polsce studia podyplomowe „Farby i lakiery proszkowe – technologia wytwarzania, aplikacja, zastosowanie” realizowane we współpracy z CIECH R&D Sp. z o.o., JOTUN POLSKA Sp. z o.o., EPOXYPOL Sp. z o.o., CHEMETALL Polska Sp. z o.o., Oddziałem Farb i Tworzyw IMPiB w Gliwicach oraz Polskim Stowarzyszeniem Korozyjnym.
Zakres oferty
Adresatami studiów są absolwenci studiów I lub II stopnia, którzy przygotowują się do pracy lub osoby pracujące w przemyśle farb proszkowych, pragnące zdobyć praktyczną i przydatną wiedzę z zakresu ochrony antykorozyjnej oraz najnowszych technologii otrzymywania i aplikacji farb proszkowych.
– Zachęcamy do podjęcia studiów szczególnie pracowników z działów technologii, kontroli jakości, laboratoriów badań i rozwoju, firm produkujących surowce do wyrobu farb proszkowych i wytwarzających farby oraz malarni proszkowych, firm zajmujących się zabezpieczaniem antykorozyjnym powierzchni przed malowaniem proszkowym, specjalistów ds. sprzedaży (doradcy techniczni, przedstawiciele handlowi) reprezentujących producentów i dystrybutorów farb proszkowych – mówi dr hab. Barbara Pilch-Pitera, kierownik studiów.
Doświadczeni praktycy z przemysłu farb i lakierów proszkowych, specjaliści z instytutów badawczych, naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej.
Cel studiów
Przygotowanie merytoryczne słuchaczy do pracy w przedsiębiorstwach oraz jednostkach badawczych zajmujących się zabezpieczaniem powierzchni przed korozją, produkcją surowców do farb proszkowych, wytwarzaniem farb proszkowych, malowaniem proszkowym, prowadzeniem badań w zakresie farb proszkowych.
Sylwetka absolwenta
Absolwent studiów podyplomowych uzyska praktyczną, podbudowaną teoretycznie wiedzę z zakresu najnowszych technologii farb i lakierów proszkowych, niezbędną podczas pracy w jednostkach badawczych lub przemyśle farb proszkowych oraz branżach pokrewnych. Oprócz wiedzy teoretycznej uzupełni swoje umiejętności praktyczne o techniki przygotowania różnego rodzaju podłoży pod malowanie proszkowe, technologie wytwarzania surowców, recepturowanie farb, metody oceny jakości farb i powłok, a także o rozwiązywanie problemów podczas malowania proszkowego.
Forma studiów: niestacjonarne
Czas trwania: 2 semestry
Sumaryczna liczba godzin: 233 godz.
Ramowe treści kształcenia
Kompletne informacje dla poszczególnych modułów uwzględniające: nazwę przedmiotu, liczbę godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy zajęć, liczbę punktów ECTS, efekty kształcenia w formie tabeli odniesień do efektów obszarowych, sposoby weryfikowania efektów kształcenia, treści kształcenia, wykaz literatury podstawowej i uzupełniającej są dostępne systemie w KRK pod adresem: https://wch.prz.edu.pl/kierunki-studiow/studia-podyplomowe/plany-studiow.
Komentarze (0)