KOBIETY W BRANŻY MALARSKO-LAKIERNICZEJ
„Kobiety w branży malarsko-lakierniczej” – pod takim hasłem 4 marca w Sulejowie odbyło się spotkanie zainicjowane i zorganizowane przez firmę Sherwin-Williams Poland Sp. z o.o.
Sherwin-Williams to amerykańska organizacja produkująca wyroby malarsko-lakiernicze dla wszystkich gałęzi przemysłu. Firma składa się z czterech grup (Grupa Amerykańska, Grupa Consumer, Grupa Performance Coating, Grupa Producencka DYI). Sherwin-Williams jest numerem 1 na świecie, jeśli idzie o producentów farb i lakierów.
W Polsce w sektorze B2B Sherwin-Williams jest obecny i reprezentowany przez dwie dywizje należące do grupy Performace Coating Group PCG. Jest to dywizja Industrial Wood (IW) oferująca technologie malowania, rozwiązania i wyroby malarsko-lakiernicze dla producentów mebli, drzwi, okien, podłóg, płyt drewnopochodnych, galanterii drzewnej etc. Na czele dywizji Industrial Wood stoi dyrektor generalna Magdalena Mateńko-Nożewnik.
Druga dywizja obecna na polskim rynku to dywizja General Industry (GI) oferująca rozwiązania i technologie malowania dedykowane producentom OEM (Own Equipment Manufacturer = producenci oryginalnego wyposażenia), budowlanego sprzętu ciężkiego, maszyn rolniczych, opakowań itp., tam, gdzie podłoże stanowi metal, szkło i tworzywo sztuczne. Na czele tej dywizji stoi dyrektor Ewa Begej-Klisowska.
- dwie osobowości prawne: SW Poland Sp. z o.o. oraz Inver Polska
- sześć lokalizacji: Głuchowo, Poznań, Brodziszewo, Sady, Dębica, Wrocław.
Firma Sherwin-Williams jest organizacją międzynarodową, wielodywizyjną, zatrudniającą na całym świecie 60 tysięcy pracowników. Na czele organizacji stoi CEO John Morikis, który ponad rok temu stwierdził, że w jego organizacji jest zdecydowanie za mało kobiet, a szczególnie na wysokich menadżerskich stanowiskach i najwyższy czas to zmienić. A powszechnie wiadomo, że im bardziej zdywersyfikowane zespoły, tym lepsze uzyskiwane wyniki. Dlatego też ponad rok temu w organizacji Sherwin-Williams powstała platforma „Women’s Network” (WN) wspierająca i zachęcająca przede wszystkim kobiety w organizacji do wymiany doświadczeń i kobiecej perspektywy w branży, która jest zdominowana przez mężczyzn. Do platformy należą nie tylko panie. Niektórzy panowie, szczególnie z wysokich stanowisk zarządczych, również bardzo mocno wspierają tę inicjatywę. Platforma WN ma kilka ambasadorek na całym świecie. Wśród tego szacownego grona są Polki – panie dyrektor dywizji Industrial Wood i General Industry. Te dwie energiczne i uśmiechnięte kobiety postanowiły rozszerzyć koncept kobiecej platformy i wymiany doświadczeń na płaszczyznę współpracy z kobietami z innych firm – tych, z którymi firma Sherwin-Williams współpracuje. Pomogła im w tym koleżanka Małgorzata Miklaszewska, HR Manager SW Poland.
Komentarze (0)