• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 6(134)/2021

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  16.12.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 3

    Najważniejszym czynnikiem jest ciśnienie Airless

    Właściwe ustawienie ciśnienia podczas nakładania farby za pomocą pistoletu lakierniczego Airless jest bardzo ważne dla uzyskania dobrych efektów pracy. Oprócz pokrycia powierzchni i równomiernego rozpylenia, regulacja ciśnienia ma również wpływ na odkurz, zużycie farby i eksploatację urządzenia lakierniczego, pistoletu natryskowego i dysz. Rozcieńczone lakiery i farby wymagają mniejszego ciśnienia, aby uzyskać równomierny natrysk. Gęste lakiery wymagają natomiast wyższego ciśnienia roboczego, aby uzyskać wysokiej jakości efekt pracy (rozcieńczenie lub temperatura, jak również długotrwałe przechowywanie wpływają na lepkość i strukturę materiału). 
    Włączyć pompę i przesunąć dźwignię uruchamiania/natryskiwania do pozycji „natryskiwanie”. Rozpylić farbę na kawałku tektury, aby sprawdzić strumień natrysku. Jeśli strumień ma ogony, ciśnienie jest ustawione zbyt nisko. Zwiększ ciśnienie. Po wyregulowaniu, jeśli nadal widać nierównomierny strumień, należy zmienić dyszę i użyć takiej z mniejszym otworem. Jeśli strumień jest okrągły, również należy zmienić dyszę. 

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    W jaki sposób zbyt małe ciśnienie wpływa na strumień natryskiwania i efekt pracy? 

    W przypadku aplikacji farby przy zbyt niskim ciśnieniu, materiał nie jest wystarczająco rozpylony i mogą wystąpić nieregularności w rozpylaniu. Na ścianie lub na elemencie te nieregularności objawiają się nierównomiernym rozłożeniem koloru. W większości przypadków prążkowanie występuje głównie przy górnej i dolnej krawędzi strumienia natrysku. Tam natryskiwana jest większa ilość materiału, podczas gdy w środkowej części mogą wystąpić zakłócenia i luki w nanoszeniu farby. 

    Jak nadmierne ciśnienie wpływa na rozpylanie i rozprowadzanie koloru? 

    Przy zbyt silnym natryskiwaniu pistoletem lakierniczym Airspray farba jest za mocno rozpylana, co prowadzi do niepotrzebnego tworzenia się odkurzu. Urządzenie Airless jest obciążane bardziej niż to konieczne, co zwiększa zużycie tłoków, uszczelek i zaworów. To samo dotyczy stosowanych dysz natryskowych Airless, które przy wyższych ciśnieniach roboczych szybciej się zużywają. Dlatego należy dążyć do pracy z możliwie najniższym ciśnieniem roboczym, ale jednocześnie z ciśnieniem wystarczającym do uzyskania jednolitego strumienia natrysku.  

    Nie zapominaj o podstawach! 

    GALERIA ZDJĘĆ

    Aby łatwiej malować

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...