• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 1(111)/2018

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  23.02.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

    Czyszczenie elewacji budynku.

    Czyszczenie elewacji budynku.

    Strona 2 z 4

    Wybór zakładu wykonującego powłoki

    Normatywne wymagania odnośnie własności powłok ochronnych nie są zbyt pomocne przy wyborze odpowiedniego systemu farb proszkowych w konkretnym przypadku zastosowania. Najbardziej popularna w tym obszarze aplikacji norma ISO 12944 odnosi się wyraźnie do malowania farbami ciekłymi i w związku z tym nie w pełnym zakresie i tylko pośrednio może być stosowana do technologii malowania proszkowego. Ponadto większość norm dotycząca specyfiki poszczególnych branż i tak jest obca osobom decyzyjnym w firmach inwestorskich. Pozostaje więc wiara w profesjonalizm zakładu wykonującego powłoki, któremu zostaje zlecone zabezpieczenie przeciwko korozji, zgodne z wymaganiami projektowymi. 
    Wspomniane w niniejszym tekście stowarzyszenia jakości zostały powołane do życia, aby uporządkować rynek dostępnych usługodawców i pomóc inwestorom, jak również firmom udzielającym gwarancji finansowych na powstające obiekty, w doborze właściwych systemów powłokowych dla różnych zastosowań. Ujednolicone zasady dobrowolnej certyfikacji, obejmujące samokontrolę wykonawcy wspomaganą zewnętrznymi środkami kontrolnymi, pozwalają na lepsze poznanie możliwości technicznych i organizacyjnych usługodawcy, nawet wtedy, gdy usługa jest wykonywana poza granicami kraju, na gorzej rozeznanym rynku. Korzyści oferowane klientom przez stowarzyszenia jakości pozwalają na eliminację kosztownych pomyłek poprzez potwierdzenie odpowiedniej jakości usług konkretnego zakładu wykonującego powłoki, dzięki okresowym kontrolom procesu i testom ochrony przed korozją. Klient uzyskuje zapewnienie, że wybrana malarnia jest w stanie wypełnić nałożone na nią wymagania jakościowe.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Utrzymywanie wartości elewacji budynków poprzez okresowe czyszczenie

    Dzięki okresowemu czyszczeniu i zabiegom konserwacyjnym powierzchnia elewacji budynku może być chroniona przed warunkami atmosferycznymi i różnymi wpływami środowiskowymi, zachowując dzięki temu skutecznie wartość produktu wyjściowego przez długi okres. W naszym kraju potrzeba profesjonalnego podejścia do tej tematyki w wielu przypadkach była bagatelizowana, częściowo ze względu na brak dostępnego na rynku spójnego systemu certyfikacji. Stowarzyszenie QUALIPOL, wychodząc naprzeciw potrzebom branży, nawiązało kontakty z niemieckim Gütegemeinschaft Reinigungs von Fassaden – GRM (Stowarzyszenie Jakości Czyszczenia Elewacji), organizacją od wielu lat badającą możliwości optymalnego czyszczenia i konserwacji elewacji budynków, w celu skutecznego wydłużenia ich eksploatacji i utrzymania wartości. Biorąc pod uwagę fakt wykorzystania doświadczeń GRM w zaleceniach odnośnie pielęgnacji powierzchni u wielu dostawców powłok proszkowych na rynek Polski, wprowadzenie certyfikacji opartej na doświadczeniach niemieckich firm z branży budowlanej wydaje się wyborem bardzo obiecującym.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Fasada anodowana: nieoczyszczona z lewej, oczyszczona po prawej stronie.
    Powierzchnia próbki: podstawowe czyszczenie ścierne z późniejszą konserwacją, prawe nieoczyszczone.
    Testowanie detergentów w laboratorium (oznaczanie pH).

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...