• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 2(136)/2022

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  13.05.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 10 minut

    Sterowanie całym systemem odbywa się z poziomu panelu dotykowego Romer ProfiControl.

    Sterowanie całym systemem odbywa się z poziomu panelu dotykowego Romer ProfiControl.

    Strona 2 z 5

    Standardowo również takie programy lakierowania składają się z ustawień, np. manipulatorów, w tym prędkości automatycznego dosuwania się, posuwu góra–dół, czy parametrów tzw. oversprayu, czyli momentu, kiedy pistolet przed detalem ma zacząć malować, i kiedy ma skończyć. 
    W zależności od szyku pistoletów standardowo sterownik ProfiControl wyposażony jest w algorytmy, które mają optymalizować grubość nakładanej powłoki w oparciu o prędkość przenośnika, powierzchnię do lakierowania, zużycie zwężek w inżektorach itp.
    Wszystkie te systemy są bardzo pomocne w tym, by utrzymać wysoką jakość lakierowanych detali, to jest powtarzalność nanoszonej powłoki. Czynnik ludzki wyeliminowany jest w tym przypadku do niezbędnego minimum.

    Przygotowanie powierzchni

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Przygotowanie powierzchni przed lakierowaniem odbywa się w 3-etapowej myjni tunelowej, w pierwszej kolejności detale są odtłuszczane i fosforanowane, następnie płukane wodą sieciową o przewodności nieprzekraczającej 1000 uS oraz płukane wodą zdemineralizowaną o przewodności poniżej 20 uS.
    Myjnia tunelowa posiada wentylatory wyciągowe wykonane ze stali nierdzewnej na całej długości, co zapewnia, że nie są emitowane opary na halę. Opcjonalnie montowany jest również skraplacz oparów z odprowadzeniem do danego zbiornika, by nie usuwać ich poza budynek.
    Pierwszy zabieg ogrzewany jest bezpośrednio wymiennikiem ciepła wyposażonym w modulowany palnik gazowy o mocy ponad 200 kW. Specjalnie modulowany palnik o niskiej emisji tlenków azotu, tzw. low NOx, oszczędza energię, zużywa mniej powietrza do spalania, tym samym emituje mniej gazów. Ma wbudowaną wewnętrzną komorę spalania, przez co nie wymaga tak dużego nadmiaru powietrza (niska Lambda). Myjnia tunelowa posiada bardzo wydajną pompę oraz relatywnie dużą liczbę dysz; zapewnia bardzo dobre mieszanie cieczy, nie przegrzewa chemii i eliminuje dodatkowe pompy obiegowe.
    Wszystkie wanny wyposażone są w bezstopniowe czujniki poziomu cieczy pozwalające monitorować na bieżąco stan wody, wyświetlając go w litrach na 7” wyświetlaczu myjni.
    Dzięki temu cały tunel wyposażony jest w automatyczne kaskady. Możemy je dowolnie programować, w którym momencie mają się zacząć uzupełniać oraz do jakiego poziomu. Wanny są wówczas odpowiednio automatycznie uzupełniane w trakcie trwania cyklu.
    Automatyczne dozowanie środków chemicznych specjalnymi pompami z tworzyw sztucznych w wannach programowane jest warunkowo (zadawany jest dopuszczalny zakres uS oraz pH, który ma być utrzymywany).
    Specjalnie w tym celu opracowana przez ROMER stacja analizy wody SA1-3 przed podawaniem pobiera próbki wody z każdej z wanien i na podstawie pomiarów pH oraz uS dawkuje automatycznie środki chemiczne w zaprogramowanych ilościach, aż do osiągnięcia żądanych parametrów cieczy.
    Ostatnia wanna wyposażona jest w trójkolumnową stację produkcji wody zdemineralizowanej pracującej z silnie kwasowym kationitem w cyklu wodorowym, silnie zasadowym anionitem pracującym w cyklu wodorotlenowym i ostatnia kolumna filtrująca wodę węglem aktywnym.

    Po umyciu detale przejeżdżają do suszarki, która posiada własny system ogrzewania gazowego wymiennikiem ciepła z dużym zapasem mocy, wyposażonej w dwustopniowy palnik gazowy, co zapewnia szybki start urządzenia, jednocześnie umożliwia pracę na niskiej mocy, gdy suszarka ma wyłącznie utrzymywać temperaturę. 

    GALERIA ZDJĘĆ

    Centrum proszkowe.
    Piec do polimeryzacji.
    Widok panoramiczny na lakiernię w firmie produkującej kotły Rejs.
    Przygotowanie powierzchni wyrobów przed lakierowaniem odbywa się w 3-etapowej myjni tunelowej

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...