• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 4(120)/2019

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  20.08.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2

    OptiSpeeder – perfekcja i precyzja

    Zintegrowany z zamkniętym obiegiem proszku zbiornik OptiSpeeder przygotowuje farbę z optymalną fluidyzacją i podaje poprzez zintegrowane inżektory do pistoletów aplikacyjnych. Powiększony, pochylony otwór rewizyjny zbiornika, zamykany za pomocą szybkiego zamka, umożliwia kontrolę proszku podczas pracy, a także zapewnia możliwość doskonałej kontroli każdego naroża zbiornika podczas procedury czyszczenia, co eliminuje ryzyko wtrąceń. Ultradźwiękowy, analogowy czujnik w sposób ciągły monitoruje poziom i steruje dozowaniem świeżej farby. Poziom proszku jest stale wizualizowany na panelu operatorskim. Operator ma możliwość zaprogramowania poziomu: standardowego lub dla krótkiej serii. Nawet najmniejsze ilości do powlekania małych serii są rejestrowane przez system i precyzyjnie dozowane. Bardzo istotną funkcją nowego systemu jest także możliwość zaprogramowania proporcji świeżego i odzyskanego proszku w zbiorniku.  Sprawdzone w poprzednich modelach krótkie rury ssące zapewniają optymalne parametry ssania, jednolitego przepływu proszku i najlepsze wyniki aplikacji.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Zmiana trybu pracy: z odzyskiem lub bez odzysku jest w pełni automatyczna i nie wymaga przełączania węży proszkowych. Czyszczenie zbiornika OptiSpeeder, rur ssących, węży proszkowych, pistoletów, pomp świeżego i odzyskanego proszku jest w pełni automatyczne. Na panelu operatorskim użytkownik ma możliwość wyboru różnych poziomów czyszczenia, takich jak „Quality Clean” dla kontrastowych kolorów, „Fast Clean” w spektrum kolorów i „Custom Clean”.
    Opcjonalnie producent oferuje sita ultradźwiękowe – instalowane modułowo w zbiorniku OptiSpeeder – które zapewniają wyjątkowo delikatne i dokładne przesiewanie proszku. Sita te są dostępne w różnych rozmiarach oczek – od 140 do 300 µm.

    OptiCenter All-in-One – zintegrowane rozwiązanie dla wszystkich wymagań

    Dzięki systemowi zarządzania proszkami OptiCenter i zintegrowanym jednostkom sterującym u OptiStar All-in-One® użytkownicy zyskują urządzenie oferujące szybkie, bardzo wydajne zmiany kolorów, stabilne wyniki powlekania, czyste warunki pracy, intuicyjną obsługę i bezproblemową konserwację. Kompaktowy system zapewnia podawanie proszku do 36 pistoletów i jest dostarczany w stanie wstępnie zmontowanym, gotowym do pracy. Opierając się na platformie modułowej, Gema oferuje różne warianty wewnętrznego i zewnętrznego dostarczania świeżego proszku: z opakowania fabrycznego umieszczonego w stożku, 100-litrowego zbiornika z fluidyzacją lub systemu BigBag.
    Na zakończenie należy jeszcze dodać, że w nowej linii centrów proszkowych Gema znalazły się także urządzenia OC07 i OC08 będące następcami znanych i cenionych przez klientów urządzeń OC02 i OC03, współpracujące z tradycyjnymi jednostkami sterującymi pistoletów w wersji z inżektorami lub pompami aplikacyjnymi.
    Centrum zarządzania proszkiem OptiCenter All-in-One to znacznie więcej niż tylko ewolucja sprawdzonych systemów zasilania proszkiem firmy Gema Switzerland. Jest to odpowiedź na ciągle rosnące wymagania rynku dla urządzeń do malowania proszkowego, które muszą oferować najwyższą możliwą jakość powłok przy mniejszym wysiłku i optymalnej opłacalności.    

    Sylwester Zmysłowski
    Project Manager  

    GALERIA ZDJĘĆ

    trostatyka są umieszczone w najmniejszej możliwej przestrzeni.
    W nowym OptiCenter OC06 transport proszku, sterowanie i elek
    Inżektor OptiFlow zintegrowany w jednostce sterującej OptiStar All-in-One®.
    Jeszcze wyraźniejszy, bardziej przyjazny dla użytkownika i bardziej wydajny – moduł sterujący OptiControl zapewnia operatorowi maksymalny komfort i bezpieczeństwo.
    OptiSpeeder oferuje doskonały wgląd i ergonomiczny dostęp.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...