• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 6(104)/2016

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  20.12.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Opcjonalne sito ultradźwiękowe można zintegrować ze zbiornikiem fluidyzacyjnym.

    Opcjonalne sito ultradźwiękowe można zintegrować ze zbiornikiem fluidyzacyjnym.

    To coś więcej niż zwykłe dostarczanie farby

    Sterowanie nowego centrum podawania farby jest całkowicie zintegrowane z szafą rozdzielczą i jest obsługiwane za pomocą centralnego ekranu dotykowego. Dzięki licznym funkcjom podnoszącym stopień automatyzacji oraz ograniczającym zużycie farby centrum szczególnie nadaje się do zadań z zakresu malowania proszkowego.

    Centra zasilania w farbę stanowią serce automatycznej instalacji malowania proszkowego. Firma Wagner poszerzyła swoją obecną generację centrów zasilania w farbę o nowy produkt: centrum podawania farby PXS. Nowe centrum podawania farby PXS jest „mózgiem” nie tylko samego systemu zasilania farby, lecz także całej instalacji malowania proszkowego. Sterowanie całego urządzenia jest zintegrowane w szafie rozdzielczej i jest obsługiwane za pomocą centralnego ekranu dotykowego.
    Kompaktowa, ergonomiczna budowa umożliwia dopasowanie urządzenia do indywidualnych warunków pracy klienta. Dzięki różnorodnym funkcjom podnoszącym stopień automatyzacji oraz sprzyjającym wydajnemu podawaniu farby, system ten szczególnie nadaje się do wymagających zadań z zakresu malowania proszkowego, spełniając przy tym najróżniejsze wymagania klienta.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Wyraźnie krótszy czas konserwacji

    Podawanie farby rozpoczyna się poprzez pobór świeżego proszku bezpośrednio z kartonu. Alternatywnym rozwiązaniem może też być worek typu big bag. Farba jest doprowadzana do pistoletów z zamkniętego kontenera, który zapewnia czystość otoczenia roboczego. Fluidyzacja oraz wibracja farby w pojemniku w celu jej optymalnego uzdatnienia należą do standardowych funkcji. Bardzo krótki odcinek zasysania farby przez inżektory prowadzi do uzyskania większej wydajności oraz mniejszego zużycia części eksploatacyjnych. Dzięki szybkiej sprzączce wymiana jedynej dyszy wyłapującej trwa tylko 5 sekund, powodując tym samym znaczne skrócenie czasu konserwacji.
    Opcjonalne sito ultradźwiękowe zabudowane na całej powierzchni w zbiorniku fluidyzacyjnym redukuje zabrudzenia i prowadzi do powstania znacznie lepszej jakości powierzchni, uzyskując wysoką skuteczność nanoszenia farby.

    Optymalnie zautomatyzowane procesy wymiany farby

    Nowością jest też automatyczna optymalizacja procesów wymiany farby. Oprócz zindywidualizowanej konfiguracji tych procesów, możliwe jest też skorzystanie z inteligentnego sterowania urządzeniem poprzez wybór funkcji „Inteligentna wymiana farby”. Oznacza to, że aktywowane są tylko te cykle, które rzeczywiście są niezbędne. Przykładowo, cykl czyszczenia sita ultradźwiękowego zostaje pominięty, jeśli do malowania danej partii nie wykorzystano tego elementu. Przejrzyste menu ekranu dotykowego przeprowadza użytkownika przez proces wymiany farby, redukując ryzyko popełnienia błędu i umożliwiając powtarzalne wyniki.
    Kolejną nowością jest zintegrowana dokumentacja zużycia proszku w odniesieniu do partii elementów i koloru. Dostarcza ona użytkownikowi pomocnych informacji na temat magazynowania farby. Dane można ściągnąć za pomocą złącza USB do dalszej ich obróbki statystycznej w komputerze. Modułowa koncepcja centrum  podawania farby pozwala na jego dopasowanie do indywidualnych wymogów użytkownika.     

    J. Wagner GmbH                        

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    • ~ JÓZEK 1 ponad rok temu NIE UDANE NAŚLADOWANIE GEMY. WYGLĄDA JAK WYKONANE W GARAŻU NA KOLANIE !!!
      oceń komentarz zgłoś do moderacji