• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 4(126)/2020

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  28.09.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

    Strona 1 z 3

    Na co zwracać uwagę przy projektowaniu i realizacji malarni – trendy i rozwiązania

    Branża lakiernicza – zarówno w zakresie rozwiązań dotyczących linii lakierniczych, jak i samych farb i lakierów rozwija się niezwykle szybko. Wpływ na pojawiające się w niej trendy ma zarówno niezwykle szybki rozwój technologiczny – Przemysł 4.0, IoT, jak i oczekiwania branż, które intensywnie korzystają z malowania proszkowego i ciekłego.

    Niezależnie od tego, czy analizujemy takie branże, jak motoryzacyjna, szeroko rozumiany przemysł, czy branżę architektoniczną i budowlaną, widoczne są silne zmiany technologiczne i idące za nimi oczekiwania. Wysoka efektywność w malowaniu, minimalizacja wtrąceń, możliwie cienkie powłoki, przy równoczesnym nacisku na bezpieczeństwo pracowników i dbałość o ochronę środowiska to dziś już niemal podstawa. Stąd też coraz intensywniejszy zwrot w stronę malowania proszkowego i poszukiwanie rozwiązań, które pozwalają na oszczędność energii, wody, czasu oraz na automatyzację określonych procesów.
    Kolejnym czynnikiem napędzającym zmiany są uwarunkowania prawne wprowadzane zarówno przez wspólnoty państw, jak i poszczególne kraje.
    Szanse rozwoju dla firm działających w dziedzinie szeroko rozumianego lakiernictwa i farb są silnie związane z umiejętnością uważnej obserwacji trendów w branżach klientów, zmian rynkowych i łatwością adaptacyjną. Natomiast liderami pozostaną te przedsiębiorstwa, które potrafią przewidywać zmiany, których badania są skupione na poszukiwaniu coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań i wyprzedzaniu oczekiwań klientów.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Przyszłość branży lakierniczej w świetle prawa

    Prawo w branży lakierniczej silnie wpływa na powstające i ewoluujące trendy. Określone dyrektywy wpływają nie tylko na wymuszone zmiany, ale także szukanie nowych rozwiązań czy badania nad technologiami.

    Wspólnoty międzynarodowe i ich państwa członkowskie od lat podejmują działania zmierzające do poprawy nie najlepszej sytuacji środowiska naturalnego i naprawy lub minimalizacji negatywnych skutków działalności człowieka. Ich głównym narzędziem są najróżniejsze akty prawne, które mogą nakładać limity, obowiązki, zakazy lub nakazy na podmioty gospodarcze działające na terenie tych państw. Wobec rosnącej świadomości pogarszania się stanu środowiska i widma nadchodzącej katastrofy naturalnej, ustawodawstwo w tym zakresie staje się coraz bardziej rygorystyczne. W praktyce wymogi środowiskowe mogą stanowić o funkcjonowaniu, rozwoju albo przeciwnie – o zanikaniu niektórych rodzajów stosowanych technologii. Dla przemysłu lakierniczego obecny rozwój sytuacji oznacza postawienie pytania o przyszłość branży i o prawdopodobną wzrastającą pozycję lakiernictwa proszkowego względem pytania o istnienie sektora lakiernictwa ciekłego.

    Ryzyko zanieczyszczenia powietrza

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...