Link 51 – wiodący brytyjski dostawca rozwiązań do przechowywania oraz producent regałów paletowych.
Po zdefiniowaniu specyfikacji zespół rozpoczął poszukiwania dostawcy. – Wiedzieliśmy, że nasze wymagania są wysokie, dlatego szukaliśmy dostawcy, który wykazałby się zdolnością zaprojektowania systemu odpowiadającego naszym potrzebom i niezawodnego wsparcia naszej produkcji – mówi Lyndon Woodfield, starszy kierownik zespołu ds. produkcji, który ma duże doświadczenie w zakresie malowania proszkowego na starej linii w Link 51.
Zespół Link 51 wiedział o pozytywnych doświadczeniach w swoich dwóch siostrzanych zakładach (do produkcji szafek i regałów paletowych), które korzystały z nowej technologii transferowania proszku w fazie gęstej od firmy Nordson. Zespół udał się więc na przedmieścia Düsseldorfu, aby z pierwszej ręki poznać nowoczesne systemy natryskowe w centrum demonstracyjnym Nordson. – Dobrze jest przetestować sprzęt z naszymi produktami i stosowanym proszkiem – mówi Tom Clayton. – Ponieważ miałem obsługiwać nowy system, ważna była możliwość popracowania na nim bez presji związanej z produkcją.
Ze względu na doskonałą pracę zespołu, wykazane umiejętności i specjalne rozwiązania Nordson otrzymał zamówienie na nowy system malowania proszkowego dla Link 51, który docelowo miał zostać zainstalowany pod koniec grudnia 2018 r., a rozpoczęcie produkcji zaplanowano na 6 stycznia – zaledwie trzy tygodnie później.
– To były intensywne tygodnie – przypomina Lyndon Woodfield. – W ciągu zaledwie jednego tygodnia musieliśmy zdemontować starą lakiernię, wypełnić nieckę, uszczelnić podłogę i przygotować teren dla zespołu instalacyjnego Nordson. Duża kabina z 20 automatycznymi pistoletami musiała być gotowa do pracy zaledwie dwa tygodnie później.
Proszki cienkowarstwowe wymagają kontroli procesu
Aby osiągnąć cele dotyczące kosztu nakładanej powłoki przeliczanej na metr kwadratowy powierzchni, Link 51 musiał pracować ze specjalnie opracowanym proszkiem cienkopowłokowym, zdolnym do zapewnienia prawidłowego krycia przy warstwach o grubości nawet 18 mikronów. Cienkopowłokowe farby proszkowe są dostępne od pewnego czasu i przemawiają do wielu lakierników. Chociaż często są one droższe niż tradycyjne proszki, mogą powodować znaczne oszczędności nakładanych powłok, umożliwiając lakiernikom proszkowym uzyskanie pokrycia produktu przy grubościach znacznie niższych niż w przypadku tradycyjnych materiałów do powlekania.
Komentarze (0)