Link 51 – wiodący brytyjski dostawca rozwiązań do przechowywania oraz producent regałów paletowych.
Nowe działanie systemu
Od momentu uruchomienia nowej lakierni proszkowej zespół Link 51 przejął pełną odpowiedzialność za proces. Dzięki wsparciu lokalnego personelu firmy Nordson, nakładana powłoka i wydajność aplikacji zostały udoskonalone w ciągu pierwszych tygodni pracy. – Mamy nowy lokalny zespół sprzedaży i serwisu w Wielkiej Brytanii, który koncentruje się na zapewnianiu naszym klientom najlepszego możliwego wsparcia – mówi Paul Drysdale, menedżer ds. sprzedaży i serwisu w Nordson Wielka Brytania. – Nasze zadanie jest o wiele łatwiejsze i bardziej satysfakcjonujące, gdy współpracujemy z klientem takim jak Link 51, który dogłębnie rozumie swoje potrzeby produkcyjne i wykorzystuje technologię do osiągnięcia swoich celów.
Peter Charles, kierownik ds. inżynierii i konserwacji, powiedział, że przed przejściem na proszek zidentyfikowano kilka obszarów usprawnień.
Znaczne korzyści są również widoczne w jakości wykończenia i liczbie poprawek.
– Dokładaliśmy wszelkich starań, aby zminimalizować poprawki w naszym systemie ciekłym – wspomina Lyndon Woodfield. – Jednak malowanie, ulatnianie się rozpuszczalnika, zapylenie były częścią naszego codziennego życia. Wszystkie te problemy zostały wyeliminowane dzięki konwersji na proszek.
Dodatkowo system ciekły wymagał 3–4 godzin pracy przy cotygodniowej konserwacji. W ciągu dziewięciu miesięcy produkcji na nowym systemie malowania proszkowego nie było żadnych konserwacji i przestojów serwisowych. – Nasz zespół serwisowy nie został jeszcze wezwany do nowego systemu – potwierdza Peter Charles.
Lyndon Woodfield, który ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu starą linią malowania proszkowego w Link 51, wspomina: – Jesteśmy przyzwyczajeni do zmieniania zwężek w pompach co 3–4 tygodnie, a co tydzień dostosowywaliśmy ustawienia pompy, aby zachować pożądaną grubość powłoki. Tego problemu nie ma w nowym systemie. Nie potrzebujemy regulacji, ponieważ wewnątrz pomp HDLV nie ma części zużywających się, które wpływałyby na wydajność lakierowania – zachwala.
Połączenie wysokiego obciążenia linii, doskonałej wydajności nakładania proszku i zastosowania proszków cienkopowłokowych pozwoliło na dwukrotne obniżenie kosztu nakładania powłok. – Zwykle powlekaliśmy około 15 mkw. metalu z 1 litra płynnej farby, tak aby uzyskać koszt na poziomie 0,47 £/mkw. Dziś osiągamy te same 15 mkw., ale przy zaledwie jednym kilogramie proszku. Dzięki temu nasz koszt powlekania wynosi 0,23 £/mkw.
To redukcja kosztów o 50 proc.! – stwierdza Peter Charles.
Po pierwszych dziewięciu miesiącach pracy pozytywne wyniki osiągnięte przez Link 51 obejmują:
- 50-procentową redukcję kosztu zastosowanego materiału
- redukcję kosztów eksploatacji, utylizacji i zgodność z wymogami ochrony środowiska
- 70-procentową. redukcję kosztów przeróbek i polepszenie jakości
- zwiększoną zdolność produkcyjną dzięki zerowemu czasowi przestoju na konserwację
- wysoką elastyczność zmiany koloru z czasem zmiany koloru mniejszym niż 15 min na kabinie o wysokości 6,5 m
- zerowe zużycie części zamiennych
- czyste, przyjazne dla środowiska warunki pracy
- oczekiwany 14-miesięczny zwrot z inwestycji
Komentarze (0)