• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Lakiernictwo Proszkowe

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  18.01.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 2 z 3

    Nowa unikatowa technologia mierzy warstwę farby przed wygrzaniem
    Za samą kabiną lakierniczą znajduje się kolejny innowacyjny element całej technologii, zupełnie nowy i unikatowy bezkontaktowy zrobotyzowany system pomiaru farby bez wygrzania HiVision DeepControl. Para robotów nie tylko wykonuje precyzyjne pomiary grubości lakieru z dokładnością do +/- 5 µm, ale także przechowuje wszystkie parametry produktu w bazie danych. Istotna jest również automatyczna korekta systemu natrysku w przypadku zaniżonych/przekroczonych wartości granicznych. Wszystko to odbywa się przy pełnej pracy lakierni. Ten interaktywny system zapewnia znaczną redukcję zużycia farby proszkowej rzędu dziesiątek procent, zmniejsza ilość braków i tym samym znacząco pomaga w dotrzymaniu terminów dostaw. W zależności od wielkości operacji, oszczędności finansowe mogą sięgać nawet kilku milionów euro rocznie.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Rozwiązania ekologiczne 
    Wszystkie technologie są ściśle zaprojektowane zgodnie z wytycznymi BREF, które nakazują stosowanie najlepszych znanych technologii/zasad (BAT) w odniesieniu do ekologii. 
    Po kabinie lakierniczej następuje wypalanie w gazowym konwencjonalnym piecu grzewczym, podobnie jak w piecu do suszenia po malowaniu KTL. Obydwa piece wyposażone są w ekologiczne jednostki z bezpośrednim opalaniem oraz niskoemisyjne palniki gazowe. Skutki uboczne polimeryzacji są usuwane w pełni automatycznie. Ciągła rejestracja parametrów wyjściowych spełniających wymagające limity jest sprawą oczywistą. 

    System przenośników P&F umożliwia precyzyjną kontrolę każdego wózka
    Przenośnik Power & Free jest ważnym elementem całej linii i zapewnia transport produktów o wadze do 400 kg/wózek w czasie maksymalnie 3 minut. Wyposażony jest w automatyczne rozjazdy, stacje wiszące i podwieszane oraz system nawisów, może transportować produkty o wymiarach do 800 × 1400 × 2500 mm. 

    Sercem technologii jest system sterowania HiVision 
    Kompletna receptura i kolejka prac jest pobierana z firmowego systemu ERP do bazy danych SQL, która służy do wymiany danych z linią. W ten sam odwrotny sposób dane procesowe zawierające np. zmierzoną grubość lakieru są wprowadzane do bazy danych w celu wykorzystania w ERP. Nie jest to prosty system komunikacyjny, ale tzw. proces Big Data. Dostęp do kontroli jest nie tylko lokalny, ale bardzo łatwy poprzez interfejs w chmurze z dowolnego komputera lub urządzenia mobilnego. 
    Akcesoria i urządzenia peryferyjne, takie jak stacja neutralizacji, centrala wentylacyjna, kotłownia, produkcja wody zdemineralizowanej czy jednostki rezerwowe tworzą jedną niezależną całość. Dzięki zintegrowanym modułom HiVision można go łatwo kontrolować i sprawnie oceniać jego działanie.  HiVision jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy ITS.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Zgodnie z ideą Przemysłu 4.0
    Zgodnie z ideą Przemysłu 4.0
    Zgodnie z ideą Przemysłu 4.0
    Zgodnie z ideą Przemysłu 4.0
    Zgodnie z ideą Przemysłu 4.0
    Zgodnie z ideą Przemysłu 4.0
    Zgodnie z ideą Przemysłu 4.0

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...