• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 5(145)/2023

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    11 miesięcy temu  20.11.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    Izolowane orurowanie pieca polimeryzacji firmy AABO IDEAL

    Izolowane orurowanie pieca polimeryzacji firmy AABO IDEAL

    Strona 2 z 4

    Niektóre z inicjatyw, które według Jacka Wysockiego i Clausa A. Andersena mogą zmniejszyć zużycie energii w piecach polimeryzacji farb proszkowych, obejmują na przykład:

    1. Poprawę izolacji termicznej
    Jest rzeczą ważną, aby w celu zmniejszenia strat ciepła izolacja termiczna pieca wykonana została z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów izolacyjnych. W przypadku, gdy grubość izolacji zostanie zwiększona, efekt będzie spotęgowany. Firma AABO IDEAL oferuje rozwiązanie GO GREENER z zastosowaniem izolacji o grubości 300 mm w trzech warstwach. − Takie działanie gwarantuje, że piec uwalnia do otoczenia minimalną ilość ciepła, a także zapewnia optymalne wykorzystanie energii cieplnej w swoim wnętrzu − stwierdza Claus A. Andersen i dodaje, że piec też znacznie szybciej się nagrzewa. Ogólnie rzecz biorąc, takie rozwiązanie w znacznym stopniu przyczynia się do lepszego wykorzystania energii. 

    Dodatkową korzyść stanowi to, że piece są wyposażone w łatwo demontowalne kasety izolacyjne, które umożliwiają szybkie przeprowadzanie inspekcji izolacji termicznej i w razie potrzeby – jej wymianę.

    2. Optymalną dystrybucję ciepła
    Ważne jest, aby mieć ogólny przegląd rozkładu temperatur w piecu i żeby możne było je regulować w sposób umożliwiający optymalne wykorzystanie energii. Jeżeli piec jest prawidłowo skonstruowany, a następnie wyregulowany i dostosowany odpowiednio pod kątem elementów, które mają być poddane obróbce, ogrzewanie takiego elementu jest szybsze.
    Dzięki prawidłowemu rozprowadzaniu ciepła poprzez układ cyrkulacji skonstruowany przez inżynierów AABO-IDEAL, zapewniona jest również optymalna polimeryzacja lakierowanych elementów, a tym samym wysoka jakość warstwy farby. 

    3. Minimalizację ubytków ogrzanego powietrza 
    Wiele pieców skonstruowanych jest pod kątem zapewnienia przepływu ciągłego, a zatem pracują przy otwartych lub częściowo otwartych wlotach i wylotach do i z pieca. Aby uniknąć strat ciepła, ważne jest, aby zminimalizować wypływ powietrza przez otwory wlotowe i wylotowe. Można to zrobić na kilka różnych sposobów. − Zalecamy między innymi stosowanie kurtyn powietrznych − mówi Oliver Leifholz. − Cyrkulujące powietrze tworzy barierę, która doskonale zamyka wypływ ciepła.
    Innym rozwiązaniem, które może zminimalizować wypływ ciepła i zwiększyć wydajność, są regulowane drzwi na obu końcach pieca, które w sposób automatyczny dostosowują się do szerokości obrabianych elementów.
    − W firmie AABO IDEAL kładziemy duży nacisk na unikanie wypływu ogrzanego powietrza do otoczenia − wskazuje Jacek Wysocki. − Dzieje się tak dlatego, że zarówno mniejszy ubytek ciepła zmniejsza potrzebę chłodzenia pomieszczenia, jak i ze względu na środowisko pracy. 

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...