• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 4(120)/2019

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  23.08.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    W nowym centrum proszkowym przygotowanie proszku, podawanie i dozowanie jest zintegrowane ze sobą. Możliwość pracy z dwoma kartonami farby rozsądnie zmniejsza czas wymiany opakowania. Dodatkowy zysk czasu na sam proces powlekania zwiększa produktywność.

    W nowym centrum proszkowym przygotowanie proszku, podawanie i dozowanie jest zintegrowane ze sobą. Możliwość pracy z dwoma kartonami farby rozsądnie zmniejsza czas wymiany opakowania. Dodatkowy zysk czasu na sam proces powlekania zwiększa produktywność.

    Strona 1 z 4

    Najnowsze centrum proszkowe zapewnia znaczne ulepszenia w procesie malowania

    Nowe centrum proszkowe IPS firmy Wagner łączy w sobie proces przygotowania proszku (fluidyzację), dozowania oraz zmiany koloru w jednym, zamkniętym i w pełni zautomatyzowanym systemie.

    Globalizacja i cyfryzacja zwiększają presję ze strony konkurencji w przemyśle, także w obszarze lakierowania proszkowego. Dostępność linii, jak również jej wydajność musi stale rosnąć. W tym samym czasie klient końcowy wymaga coraz bardziej zindywidualizowanych produktów, co prowadzi do zmniejszenia liczby sztuk serii i częstszej zmiany koloru. Do tego w niektórych krajach dochodzi niedobór wykwalifikowanych pracowników, co wpływa negatywnie na wydajność oraz jakość. Nowe centrum proszkowe IPS od Wagnera reprezentuje innowacyjne rozwiązania do zadań wszelkiego typu. Jest to w pełni automatyczny system, który umożliwia znaczne ulepszenia w procesie powlekania proszkowego. Skrót IPS oznacza Integrated Powder System (Zintegrowany System Proszkowy) i ujawnia zamysł projektantów nowego centrum proszkowego.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Zintegrowane podejście pozwala osiągnąć zwiększoną produktywność i większą prostotę obsługi przy utrzymaniu wysokiej jakości. Po raz pierwszy w historii został skonfigurowany w pełni zautomatyzowany system lakierowania proszkowego, który łączy w sobie plastikową kabinę proszkową, system odzysku farby oraz aplikacje.

    Widoczne rezultaty dzięki wysokiemu stopniu automatyzacji

    W samym sercu centrum proszkowego IPS Master są zintegrowane procesy przygotowania proszku, podawania i jego dozowania, jak również przesiewania ultrasonicznego, które jest nieodłącznym elementem najwyższej jakości powlekania. Wysoki stopień automatyzacji zapewnia nieprzerwane sekwencje procesów, które zwykle są niezakłócone przez czynnik ludzki. Dla przykładu, kiedy konwencjonalna kuchnia farb musi zostać oczyszczona ręcznie przez operatora, jest on wystawiony na działanie pyłu proszkowego i dodatkowo zanieczyszcza otoczenie. Proces czyszczenia w IPS przebiega całkowicie automatycznie w zamkniętym układzie.

    Intensywność czyszczenia może być wyregulowana w zależności od typu zmiany koloru. Ma to olbrzymi wpływ na średni czas przezbrojenia aplikacji i pozwala na jego łatwą, rozsądną redukcję nawet o kilka minut. Automatyczna zmiana koloru oraz łatwa obsługa za sprawą ruchomego ekranu dotykowego pozwala zmniejszyć ryzyko błędnych operacji, które mogą prowadzić do braków produkcyjnych i ponownego czyszczenia.
    Wielu operatorów na liniach lakierniczych zmaga się z niedoborem wykwalifikowanych współpracowników. Stają przed pytaniem, jak mogą osiągnąć powtarzalnie wysoką jakość powlekania bez doświadczonych specjalistów lub przy częstej zmianie personelu. W centrum proszkowym IPS manualne czynności zostały zastąpione przez procesy automatyczne. Sprawia to, że użytkownik uzyskuje stałe rezultaty powlekania i planowanie produkcji jest znacznie łatwiejsze.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Usuwanie proszku z pojemnika odbywa się na jego dole i jest kontrolowane przez zawór dozujący (góra). Na wyjściu zaworu dozującego proszek jest przyspieszany i transferowany do pistoletów w mieszaninie powietrza. Poprzez rozłączenie procesu dozowania i podawania proszku do pistoletów, na minutę może być transportowane nawet 400 gramów farby na dystans 30 metrów (dół).
    Automatyczna zmiana koloru i łatwa obsługa poprzez ruchomy panel dotykowy zmniejsza ryzyko błędnych operacji, które szybko prowadzą do braków produkcyjnych i ponownego czyszczenia układu.
    W pełni zintegrowane sito ultrasoniczne pozwala osiągnąć przepustowość proszku na poziomie 85 ton w ciągu 8 miesięcy bez wymiany serwisowej. Proszek jest przenoszony na sito bez użycia energii kinetycznej, a sito jest czyszczone automatycznie i bezkontaktowo. Eliminuje to ryzyko jego mechanicznego uszkodzenia. takiego jak pęknięcia czy zmiany naprężenia.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...