• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 4(120)/2019

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  23.08.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    W nowym centrum proszkowym przygotowanie proszku, podawanie i dozowanie jest zintegrowane ze sobą. Możliwość pracy z dwoma kartonami farby rozsądnie zmniejsza czas wymiany opakowania. Dodatkowy zysk czasu na sam proces powlekania zwiększa produktywność.

    W nowym centrum proszkowym przygotowanie proszku, podawanie i dozowanie jest zintegrowane ze sobą. Możliwość pracy z dwoma kartonami farby rozsądnie zmniejsza czas wymiany opakowania. Dodatkowy zysk czasu na sam proces powlekania zwiększa produktywność.

    Strona 4 z 4

    Osiem miesięcy bez zmiany sita

    Przesiewanie ultrasoniczne ma ogromny wpływ w stosunku do polepszenia jakości powłoki. W ostatnich latach technologia uległa poprawie do tego stopnia, że generowanie drgań poprzez dynamiczną optymalizację częstotliwości (Cool Sieve) generuje stabilny proces, w którym unika się na przykład ciepłych miejsc na sicie, które topią proszek.
    Zrozumienie zależności funkcji przesiewania do typu i cech proszku, wielkości oczka i wydajności separacji pomaga określić, w jaki sposób spowodować, aby proces przesiewania był dziś niezawodny. 
    Często czas eksploatacji jest niesatysfakcjonujący. W systemie IPS przetransferowanie proszku na poziomie 85 ton w ciągu 8 miesięcy jest możliwe i to bez wymiany sita. Powyższe wyniki zostały potwierdzone nawet podczas przetwarzania emalii.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Farba proszkowa jest przenoszona do sita, wykorzystując „miękki” przepływ bez użycia energii kinetycznej, a samo sito jest czyszczone automatycznie i bezkontaktowo, co eliminuje ryzyko jego mechanicznych uszkodzeń, takich jak pęknięcia lub zmiany naprężenia.

    Gotowy do produkcji 4.0

    Wysoka dostępność systemowa, mniejsza liczba operacji manualnych, łatwa obsługa, gwarantowana jakość powlekania, zredukowane zużycie części i mniejszy pobór energii – wszystko to prowadzi do obniżenia kosztów produkcyjnych. W dodatku firmy, które lakierują wiele detali każdego dnia, mogą zostać wyposażone w IPS gotowy do produkcji 4.0. Centrum proszkowe może zostać podłączone do Internetu Rzeczy na serwerze Wagnera i wykorzystywać aplikację pod nazwą Coatify, która na przykład zapewnia ulepszone graficznie monitorowanie kluczowych danych oraz interfejs z bezpośrednim dostępem do działu serwisu.            

    Michael Topp
    Wagner  

    GALERIA ZDJĘĆ

    Usuwanie proszku z pojemnika odbywa się na jego dole i jest kontrolowane przez zawór dozujący (góra). Na wyjściu zaworu dozującego proszek jest przyspieszany i transferowany do pistoletów w mieszaninie powietrza. Poprzez rozłączenie procesu dozowania i podawania proszku do pistoletów, na minutę może być transportowane nawet 400 gramów farby na dystans 30 metrów (dół).
    Automatyczna zmiana koloru i łatwa obsługa poprzez ruchomy panel dotykowy zmniejsza ryzyko błędnych operacji, które szybko prowadzą do braków produkcyjnych i ponownego czyszczenia układu.
    W pełni zintegrowane sito ultrasoniczne pozwala osiągnąć przepustowość proszku na poziomie 85 ton w ciągu 8 miesięcy bez wymiany serwisowej. Proszek jest przenoszony na sito bez użycia energii kinetycznej, a sito jest czyszczone automatycznie i bezkontaktowo. Eliminuje to ryzyko jego mechanicznego uszkodzenia. takiego jak pęknięcia czy zmiany naprężenia.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...