VACUDEST – wydajny system destylacji
Firma H2O GmbH jest jednym z najbardziej doświadczonych na świecie specjalistów w zakresie zrównoważonego ekologicznie oczyszczania ścieków przemysłowych. Pod marką VACUDEST i ze znakiem jakości niemieckiej myśli inżynierskiej „German Engineering” oferuje opłacalne pod względem ekonomicznym systemy destylacji próżniowej najwyższej jakości. Jakość oczyszczonej wody jest tak dobra, że można ją od razu ponownie wykorzystać w procesie produkcji.
Zrównoważone ekologicznie oczyszczanie ścieków przemysłowych
Systemy destylacji próżniowej VACUDEST niezawodnie i wydajnie oczyszczają ścieki przemysłowe w jednym etapie procesowym. Spłacają się na ogół już po dwóch latach i stanowią pewną inwestycję w przyszłość wolną od ścieków.
Obecnie niemal w każdej branży przemysłowej wytwarzane są ścieki silnie zanieczyszczające środowisko naturalne, których nie można odprowadzać do kanalizacji:
- zużyte emulsje chłodząco-smarujące,
- woda płucząca z procesu czyszczenia części,
- woda płucząca z obróbki wstępnej w lakierowaniu,
- woda płucząca z galwanizerni,
- woda płucząca z procesu bębnowania,
- woda płucząca z procesu wytrawiania stali szlachetnej,
- woda płucząca z procesu czyszczenia pojemników,
- odcieki ze składowiska.
Proste zasady. Wydajne działanie
W 1986 roku udało się firmie H2O, pionierom stosowania destylacji próżniowej, po raz pierwszy uzdatnić ścieki przemysłowe do ponownego wykorzystania. Zaawansowana technologia opiera się przy tym na prostej zasadzie rozdzielania zmieszanych substancji wykorzystującej różnice w temperaturze ich wrzenia. Ścieki przemysłowe są odparowywane. Wszystkie substancje o temperaturze wrzenia wyższej od temperatury wrzenia wody uwięzione są w pozostałości po odparowaniu. Należą do nich metale ciężkie, sole, a także oleje, smary czy też substancje powierzchniowo czynne. Ponieważ udział wody jest odparowywany, objętość pozostałości po odparowaniu zmniejsza się i stanowi od 0,5 do 5 procent pierwotnej objętości ścieków. Unosząca się para wodna, zwana także oparami, jest praktycznie pozbawiona zanieczyszczeń. Po skropleniu można ją ponownie wprowadzić do procesu produkcyjnego jako wodę procesową. Produkcja staje się tym samym całkowicie wolna od ścieków. Pewnych substancji nie udaje się całkowicie oddzielić w oparciu o tę zasadę. Z tego powodu destylat uzyskiwany z konwencjonalnych parowników jest często mętny i tak kiepskiej jakości, że wymaga dalszego oczyszczenia. W ostatnich latach, dzięki licznym innowacjom, firma H2O wyznaczyła nowe standardy w zakresie optymalizacji procesu separacji. Dlatego dzięki metodzie VACUDEST osiągamy krystalicznie czyste destylaty o znacznie lepszej jakości w porównaniu do tych uzyskiwanych z tradycyjnych wyparek.
Komentarze (0)