• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Badanie Powłok

    Wydanie nr: 3(101)/2016

    Artykuły branżowe

    Badanie Powłok

    ponad rok temu  20.05.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 3 z 3

    Nowa generacja znanych i cenionych połyskomierzy Micro-gloss

    Nowy Micro-gloss ma przejrzysty, wyraźny kolorowy wyświetlacz LCD, menu obsługowe w języku polskim oraz nowe oprogramowanie do archiwizacji i analizy wyników pomiarów. Smart-chart, bo o tym programie mowa, znany jest już od lat użytkownikom skanerów skórki pomarańczowej wave-scan i micro-wave scan oraz detektorów chmurzenia w lakierach metalicznych cloud runner w branży samochodowej. Od teraz Micro-gloss może być programowany w odpowiedniej sekwencji pomiarowej, gdzie punkty pomiaru i ich kolejność podpowiada ekran połyskomierza.
    Od maja 2016 r. pojawia się również nowy Micro-gloss 60-XS, proponowany wszystkim zainteresowanym minimalnym polem pomiaru połysku. Okno pomiarowe tego modelu to 9,2 × 2 mm. Trudno będzie znaleźć na rynku konkurenta dla tego przyrządu, tym bardziej, że wykazuje on znakomitą korelację z dobrze znanym już micro-glossem 60 z dotychczasowej oferty. Dla branży samochodowej pojawia się równolegle Micro-gloss 60-XSS z podwyższoną dokładnością odczytów w zakresie 0–10 GU, do pomiarów w kokpitach samochodów luksusowych marek (fot. 5).

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Nowe testery udarności do badań tworzyw sztucznych i folii

    Zmodernizowany tester SPI, przeznaczony do badań wytrzymałości PCW i podobnych materiałów, spełnia teraz normę ASTM D5420, a także jej podmetody GA i GD. W przyrządzie przebudowano podstawę oraz uchwyt rury.
    Nowy tester udarowy Falling Dart Impact Tester bada odporność na uderzenie metodą swobodnie spadającego grota według norm ASTM D 1709 oraz ISO 7765-1. Jest szczególnie przydatny do określania wytrzymałości mechanicznej na przebicie materiałów, takich jak folie, laminaty, papiery. Tester oferowany jest w dwóch wersjach o różnych wysokościach zrzutu: 660 mm oraz 1500 mm. W zestawie podstawowym zawarto dodatkowe odważniki (fot. 6).

    Tester ścieralności i szorowalności

    Wprowadzony dwa lata temu Gardner-Scrub stał się symbolem udanego produktu i sukcesu tak w aspekcie technicznym, jak i handlowym (fot. 7).

    Starszy od niego tester ścieralności i szorowalności doczekał się natomiast modernizacji w formie nowej przystawki do symulacji efektu działania wycieraczek szyb samochodowych według metody ECE 43. Zestaw zawiera pojemniki płynu, wycieraczki, ich uchwyty oraz akcesoria do zamontowania na płycie testera. Wyniki oceniane są badaniem przezroczystości i zamglenia (haze) za pomocą najnowszego modelu hazymetru światła przechodzącego haze-gard i.                 

    Oprac. mgr inż. Tomasz Więckowski
    Eurotom Sp. z o.o.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Fot. 1. Wiskozymetr serii Byko-visc.
    Fot. 2. Karty testowe Byko-Charts.
    Fot. 3. Laboratoryjny piec gradientowy.
    Fot. 4. Połyskomierz micro-TRI-gloss.
    Fot. 5. Spektrofotometr BYK-mac.
    Fot. 6. Tester udarowy Falling Dart Impact Tester.
    Fot. 7. Tester Gardner-Scrub.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...