• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 2(124)/2020

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  24.04.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Dozowanie Koag 838 i Flokulant 7896.

    Dozowanie Koag 838 i Flokulant 7896.

    Z odpowiednimi preparatami nie taki straszny proces

    Potrafi skutecznie przez wiele miesięcy utrzymać powietrze obiegowe w odpowiedniej czystości. Potrafi spędzać sen z powiek inżynierom procesu lakierowania, skutecznie spowalniając proces i prowadzi do częstych zatrzymań produkcji. Jaka jest prawda o koagulacji? 

    Przez wiele lat przemysł lakierniczy pracował i pracuje nad efektywnym oczyszczaniem powietrza procesowego w lakierniach mokrych. Bardzo często argumenty stawiane przeciw klasycznym systemom wodnym mijały się z prawdą. Proces koagulacji nie jest skomplikowany, ale nie jest też banalnie łatwy. Brak odpowiedniego zaangażowania personelu lakierni w nadzorowanie kończy się klasycznie: ta chemia nie działa. Prawdą jest natomiast, iż nie trzeba być chemikiem, aby prowadzić proces koagulacji bez problemów. Połączenie dobrych produktów z wykwalifikowanym i przeszkolonym personelem jest gwarancją poprawności prowadzania procesu. 
    Kolejnym mitem jest stwierdzenie, iż chemia używana w procesie koagulacji jest bardzo niebezpieczna, wręcz toksyczna. Preparaty chemiczne Zeller+Gmelin są dedykowane do użycia przez wykwalifikowany personel, nigdy nie były i nie będą toksyczne. W swoich procesach Zeller+Gmelin stosuje precyzyjne wyposażenie, które minimalizuje kontakt człowieka z preparatami chemicznymi. Ingerencja personelu skupia się jedynie na dozorowaniu procesu. Nowe kombinacje produktów do koagulacji, jak Divinol KOAG 844, Divinol KOAG 838 czy Divinol KOAG 829 są wysoce zaawansowanymi koncentratami, których dozowanie mierzone jest w mililitrach na godzinę. Koncentraty stosowane przez Zeller+Gmelin w znacznym stopniu redukują zużycie przy zachowaniu oczekiwanego efektu oczyszczania wody procesowej. 

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Mitem jest również twierdzenie, iż mokre systemy to ogromna ilość ścieków i częste wymienianie wody w systemie. Wymiana wody jest efektem i sumą: jakości produktów zastosowanych w procesie i nakładu pracy i nadzoru personelu. Dwa aspekty: produkt i personel dają gwarancję poprawnie prowadzonego procesu. Ilości szlamu w systemach Zeller+Gmelin to dodatkowe 4% masy materiałów lakierniczych stanowiących tzw. overspray i nigdy więcej.

    Paweł Tarnawski
    Area Sales Manager Poland  |  Zeller+Gmelin Sp. z o.o.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Osad po odwodnieniu.
    Reakcja Koag 838 + Flokulant 7896.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...