• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 3(143)/2023

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  14.07.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Nebula – automatyczny system podawania roztworów chemicznych 

    W jaki sposób niewielkim nakładem finansowym można podnieść właściwości antykorozyjne malowanych proszkowo elementów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów? Włoska firma Euroimpianti opracowała system podawania roztworów chemicznych w formie mgiełki. Zapewnia on natryskiwanie elementu mieszaniną o stałych właściwościach chemicznych oraz zmniejszenie zużycia wody. Charakteryzuje się prostotą obsługi.

    Nebula to automatyczny system podawania roztworów chemicznych w formie mgiełki, który gwarantuje maksymalną wydajność, kontrolę i zarządzanie mieszanką woda/substancja chemiczna za pomocą systemu PLC i przyrządów do pomiaru pH oraz przewodności, ciśnienia i przepływu. Nebulizacja roztworu minimalizuje ilość użytego produktu, zapewniając najwyższą jakość aplikacji.
    Urządzenie, wbudowane na etapie pasywacji w tunele obróbki wstępnej, wyposażone jest w system dozowania, mieszania i kontroli chemikaliów, system operacyjny z dotykowym panelem sterowania oraz rampę z dyszami rozpylającymi. Sterownik PLC z dedykowanym oprogramowaniem zarządza całym systemem oraz kontroluje jakość i ilość dozowania poprzez wykrywanie oraz zgłaszanie wszelkich anomalii i alarmów.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Jak działa system? 
    Zamiast wanny z produktem pasywującym, po której powinno się zastosować dodatkową wannę z wodą demineralizowaną, montujemy jedynie urządzenie produkujące mgiełkę złożoną z odpowiedniej mieszanki wody demineralizowanej i produktu pasywującego, pobieranej w odpowiedniej ilości z niewielkich zbiorników. Mgiełka ma zawsze stałe parametry, ponieważ mieszanka woda – produkt chemiczny jest na bieżąco kontrolowana i podawana w ustawionych proporcjach.
    Dzięki zastosowaniu tego urządzenia uzyskujemy oszczędności wody, produktu chemicznego, miejsca w hali, a także oszczędności przy zakupie linii lakierniczej.
    Co istotne, przy niewielkiej inwestycji zyskujemy dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne malowanych detali. Badania w komorze solnej potwierdziły wyższe, nawet dwukrotnie, właściwości przeciwkorozyjne niż przy zastosowaniu jedynie fosforanowania żelazowego. Detale po nebulizacji uzyskują odporność na działanie obojętnej mgły solnej (NSS) w granicach 500 godz. bez widocznych znaków korozji na powierzchni.
    Jest dostępny na rynku od około trzech lat i został już z powodzeniem zastosowany w ponad 60 instalacjach malarskich na całym świecie, zarówno w systemach poziomych, jak i pionowych dla sektora aluminiowego certyfikowanych przez obowiązujące normy.  


    Przykładowa strefa z pasywacją przez nebulizację, czyli natryskiwanie roztworów chemicznych w formie mgiełki (zaznaczona na niebiesko). Po lewej rzut z przodu, po prawej – z góry 

    Iwona Laskowska
    Euroimpianti Polska Sp. z o.o. 
    iwona.laskowska@euroimpianti.com

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...