Ścierniwa ze staliwa wysokowęglowego i nierdzewnego
Ervin jest specjalistą w dziedzinie ścierniw metalowych, z historią sięgającą wynalezienia i opatentowania procesu odlewania ścierniwa staliwnego w latach 20. XX wieku przez założyciela firmy, Johna F. Ervina. Firmę nadal prowadzą potomkowie założyciela, a jego pragnienie robienia wszystkiego w najlepszy możliwy sposób wciąż motywuje zespół Ervina.
Technologia produkcji ścierniw Ervin ze staliwa wysokowęglowego i nierdzewnego jest najbardziej zaawansowana na świecie. Zakłady produkcyjne w Niemczech wytwarzają śrut kulisty i łamany o stałej, wysokiej jakości, co jest gwarancją dużej wydajności.
W testach przeprowadzanych w warunkach laboratoryjnych w firmie Ervin i powtarzanych w aplikacjach obróbki strumieniowo-ściernej klientów ścierniwa Ervin ze staliwa wysokowęglowego i nierdzewnego konsekwentnie przewyższają odpowiedniki konkurencji pod względem żywotności i przekazywanej energii, zapewniając odbiorcom najwyższą wydajność i najniższe koszty. Widać to szczególnie w szerokiej gamie produktów z wysokowęglowego śrutu łamanego dostępnych dla branży przygotowywania powierzchni. Ervin produkuje śrut o czterech stopniach twardości, którego można użyć do wytworzenia idealnej powierzchni przed nakładaniem powłok. Zastosowanie miększego śrutu łamanego skutkuje mniejszą wysokością profilu powierzchni i wysoką żywotnością ścierniwa pozwalającą utrzymać jego zużycie i koszty procesu na niskim poziomie. Stosowanie twardszego śrutu łamanego może prowadzić do skrócenia czasu czyszczenia i zwiększenia produktywności, jak również zapewnienia specjalistycznych profili chropowatości powierzchni, nawet dla najtrudniejszych środowisk korozyjnych. W połączeniu ze specjalistycznym, lokalnym wsparciem technicznym odpowiedni produkt ze śrutu łamanego może być dostosowany do wymagań każdego użytkownika.
Ervin wprowadził na rynek również Amapure – dodatek odtłuszczający do ścierniw metalicznych. Jeśli olej i smar dostaną się do procesu śrutowania, może to mieć negatywny wpływ na śrutowaną powierzchnię przed nakładaniem powłok. W związku z czym prawidłowe utrzymywanie zrównoważonej ziarnistości mieszanki roboczej ścierniwa, co jest kluczowym warunkiem dla wysokiej wydajności procesu i jakości powierzchni, może okazać się niemożliwe. Olej i smar mogą powodować pozostawanie w maszynie pyłu negatywnie wpływającego na wydajność filtra. Niepożądane zanieczyszczenia, w połączeniu z podwyższoną ilością pyłu, mogą negatywnie wpływać na parametry adhezyjne i odporność na korozję kolejnych warstw powłok. Amapure wiąże olej oraz smar i jest w naturalny sposób usuwany w procesie filtracji, pozostawiając po sobie oczyszczoną mieszankę roboczą ścierniwa. Ervin
www.ervin.eu
Komentarze (0)