Zastosowanie zrobotyzowanego szlifowania: współpraca między SCHUNK i 3M otwiera nowe możliwości do optymalnego projektowania zautomatyzowanych procesów szlifowania. Zdjęcie: SCHUNK.
Szlifowanie wspomagane robotami jest wymagającym zadaniem, gdzie niezbędna jest ogromna wiedza o technikach, procesach i materiałach. Aby użytkownicy mogli znaleźć optymalne rozwiązanie dla swoich potrzeb, dwaj eksperci w tej dziedzinie: SCHUNK, lider kompetencji w zakresie systemów chwytakowych i technologii mocowań oraz 3M, jeden z wiodących producentów przemysłowych materiałów ściernych połączyli siły w ramach partnerstwa. Razem wspierają przedsiębiorstwa w optymalnej automatyzacji procesów szlifowania, polerowania i szczotkowania.
Szlifowanie, gratowanie, polerowanie - w przypadku takich wymagających zadań jak usuwanie naddatku materiału lub wykańczanie detali wiele firm polega na obróbce ręcznej. W produkcji seryjnej jest to jednak kosztowne i nie zawsze zapewnia pożądaną precyzję i powtarzalność. Natomiast procesy wspomagane przez roboty gwarantują stałą jakość przez całą dobę i to bezobsługowo. Dzięki portfolio produktów firmy SCHUNK do obróbki z zastosowaniem robotów, klienci będą mogli niemal całkowicie zastąpić ręczne procesy szlifowania, polerowania i gratowania w zautomatyzowanym procesie produkcji.
By stworzyć swoim użytkownikom nowe możliwości, SCHUNK postawił na współpracę z firmą 3M, producentem przemysłowych materiałów ściernych. 3M angażuje się w optymalizację procesów szlifowania i polerowania oraz pracuje nad zwiększeniem ich wydajności dzięki tworzeniu innowacyjnych produktów. W połączeniu z kompetencjami firmy SCHUNK w zakresie automatyzacji otwiera to zupełnie nowe możliwości opracowywania optymalnych procesów szlifowania, polerowania i szczotkowania.
Przy planowaniu automatycznego procesu szlifowania klienci będą mogli więc skorzystać z doświadczenia obu ekspertów. Podczas gdy SCHUNK uzbroi robota we właściwe komponenty oraz wesprze techniczną realizację zautomatyzowanej aplikacji, 3M dobierze najodpowiedniejszy materiał szlifierski oraz określi optymalne parametry procesu. Co więcej, w SCHUNK CoLab można przeprowadzić szybkie i łatwe studium wykonalności dla różnych komponentów, a w laboratorium robotyki 3M możliwa jest dalsza optymalizacja procesu ściernego.
Komentarze (0)