Śrutownica z przenośnikiem rolkowym RT 15 firmy AGTOS do obróbki profili stalowych i blach.
Sposób pracy śrutownicy z przenośnikiem rolkowym
Jakość powierzchni zyskuje na znaczeniu. Użytkownicy coraz częściej zwracają uwagę na koncepcje ekonomiczne i czynnik czasu podczas śrutowania. W zależności od stanu technicznego obróbka coraz częściej stosowanych dużych belek stalowych jest skomplikowana i czasochłonna. Firma AGTOS oferuje jako rozwiązanie wydajną śrutownicę z przenośnikiem rolkowym.
Szerokość przejścia wynosi 1500 mm. Dzięki temu śrutownica może obrabiać belki stalowe o szerokości do 1100 mm i wysokości do 420 mm. Rdza i zgorzelina są niezawodnie usuwane. Ponadto maszyna ta jest odpowiednia również do obróbki blach. Maksymalna szerokość blachy wynosi 1500 mm. W przypadku konieczności obróbki małych elementów dostępne są odpowiednie kosze siatkowe. Maszyna ta jest częścią serii, która jest oferowana w różnych wielkościach.
Przedmioty obrabiane są doprowadzane do śrutownicy za pomocą przenośnika rolkowego. Przechodzą one przez próg przełączania usytuowany przed śluzą wejściową. Powoduje to automatyczne doprowadzenie ścierniwa do pracujących wysokowydajnych turbin. Dzięki temu śrutowanie odbywa się tylko wtedy, gdy obrabiane elementy znajdują się w strefie obróbki. Chroni to urządzenie przed zużyciem oraz oszczędza energię i ścierniwo.
Podczas przechodzenia przez właściwą komorę czyszczenia strumieniowego elementy są śrutowane równomiernie i dokładnie. W tym celu zaplanowano cztery wysokowydajne turbiny AGTOS o mocy do 22 kW. Charakteryzują się one wysoką wydajnością i długą żywotnością części zużywalnych. Gdy zachodzi potrzeba konserwacji, można je wymienić stosunkowo szybko i łatwo.
Po przejściu przez strefę śrutowania obrabiane elementy docierają do zintegrowanego urządzenia szczotkowo-wydmuchującego. Usunięty z powierzchni obrabianych materiał ścierny jest doprowadzany z powrotem do obiegu ścierniwa. Jest on zbierany w zbiorniku pod maszyną, przesuwany ślimakiem i przenoszony przez przenośnik kubełkowy do górnej części maszyny.
Tam gruboziarniste cząsteczki są odsiewane, a ze ścierniwa usuwane są podziarno i pył. Oczyszczony materiał ścierny jest odprowadzany z zasobnika ścierniwa do turbin za pomocą urządzeń dozujących.
Do odpylania śrutownicy stosowany jest system filtrów nabojowych. Posiada on wentylator wytwarzający podciśnienie. Separator uderzeniowy i wkłady filtracyjne z odpowiednim medium oczyszczają odciągane powietrze, które po oczyszczeniu jest zwracane do hali fabrycznej. Dodatkowy filtr zapewnia podwójne bezpieczeństwo.
ULF KAPITZA
Agtos GmbH | www.agtos.pl
Komentarze (0)