• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 6(128)/2020

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.02.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Powierzchniom ciągników Fendt stawiane są wysokie wymagania, a powłoki zapewniają optymalną ochronę.

    Powierzchniom ciągników Fendt stawiane są wysokie wymagania, a powłoki zapewniają optymalną ochronę.

    Strona 2 z 2

    Test trzech rodzajów ścierniwa 

    Parametr chropowatości Rz jest często jedynym wymaganiem w zakładach produkcyjnych. Natomiast tak zwana liczba wzniesień (wartość RPc) często nie jest brana pod uwagę. Jednakże ta wartość ma duże znaczenie dla wyniku malowania. Opierając się na tych analizach, zespół firmy Ervin wybrał trzy różne rodzaje ścierniwa dedykowane do obróbki części klienta Fendt: ścierniwo Amasteel LG50 w 100% ostrokrawędziowe o nominalnej wielkości ziarna 0,42 mm i twardości ok. 55–58 HRC; ścierniwo Amasteel S170 kuliste o wielkości ziarna 0,60 mm i twardości ok. 45–48 HRC; jako trzeci produkt zastosowano indywidualną mieszankę składającą się w 30% z kulistego ziarna i w 70% z gritu, wykazującą się twardością rzędu odpowiednio ok. 45–48 HRC i ok. 55–58 HRC.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Optymalne rezultaty

    Wniosek z testów wstępnych był taki, że wymagania klienta dotyczące powierzchni można było spełnić przy zastosowaniu wszystkich trzech produktów oraz odpowiednich dla nich prędkości wyrzutu. Podczas drugiego testu, tym razem w obecności klienta Fendt, powtórzono pozytywne wyniki. – Ostatecznie zdecydowaliśmy się na produkt Amasteel LG 50, ponieważ przy podobnej wartości Rz uzyskiwane są znacznie wyższe wartości szczytowe niż w przypadku okrągłego ziarna S170 – wyjaśnia ekspert ds. powierzchni Jens Spitzer. – Obrobiona tym ścierniwem powierzchnia stanowi tym samym lepsze podłoże do późniejszego powlekania. 
    Kompleksowe doradztwo ze strony firmy Ervin doprowadziło do tego, że dokonała ona przeglądu ścierniwa zastosowanego w pięciu innych niemieckich fabrykach AGCO/Fendt, a następnie ujednoliciła je w całym kraju.   

    Pakowanie elementów obrabianych
    Producent materiałów ściernych, firma Ervin, oferuje specjalną przemysłową zgrzewarkę próżniową do elementów poddanych obróbce strumieniowo-ściernej w centrum testowym. Zgrzewarka umożliwia transport detali po obróbce strumieniowo-ściernej i nakładanie wymaganej powłoki lakierniczej u klienta zanim zdążą pojawić się pierwsze oznaki korozji. Tlen jest usuwany w kilku etapach przez uprzednie przepłukanie worków azotem.

    Tłumaczenie z „Besser Lackieren” nr 17/2020

    GALERIA ZDJĘĆ

    Sascha Berger, kierownik ds. sprzedaży z firmy Ervin (z lewej) i Jens Spitzer, specjalista w zakresie technologii obróbki powierzchni z firmy Fendt (z prawej), sprawdzają wyniki śrutowania. Wstępne testy odbyły się w centrum testowym obróbki strumieniowo-ściernej.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...