Śrutownica pneumatyczna komorowa typu OPK-13 × 10,5 × 10,5.
Produkowane przez IdeaPro maszyny do obróbki strumieniowo-ściernej cechują się nie tylko funkcjonalnością, ale przede wszystkim bezpieczeństwem. Istotny jest fakt posiadania profesjonalnej kadry oraz w pełni wyposażonego biura projektowego, które to dają możliwość tworzenia najlepszych i najnowocześniejszych rozwiązań. Efektem wieloletniej działalności firmy jest opracowanie nowych konstrukcji maszyn i urządzeń, stanowiących „know how” przedsiębiorstwa na bardzo wysokim poziomie technicznym oraz realizacja innowacyjnych pomysłów. Oferta produkcyjna zawiera wiele różnych typowych śrutownic ogólnego zastosowania. Firma specjalizuje się również w realizacji projektów związanych z projektowaniem oraz produkcją śrutownic specjalnego zastosowania, a także wielkogabarytowych.
Śrutownice wirnikowe komorowe stołowe typu OWKS
Śrutownice wirnikowe komorowe stołowe ze stołem obrotowym typu OWKS (rys. 6, 7, 8) przeznaczone są do obróbki strumieniowej odlewów z żeliwa i staliwa o średnich i dużych gabarytach oraz dużych konstrukcji stalowych. W szczególności do oczyszczania z rdzy, zendry, masy formierskiej, powłok lakierniczych oraz usuwania zadziorów.
IdeaPro w ostatnich latach zrealizowała kilka takich śrutownic, między innymi dla firmy z grupy General Electric oraz dla kilku producentów odlewów wielkogabarytowych.
Śrutownice wirnikowe komorowe stołowe ze stołem obrotowym typu OWKS zrealizowane dla tych firm posiadają następujące parametry techniczne:
- wymiary komory roboczej umożliwiające oczyszczenie ładunku o maks. wymiarach L=4300 mm, B=3800 mm × H=3000 mm,
- maksymalna dopuszczalna masa załadunku na stole załadowczym (obrotowym) – 25 ton,
- liczba wirników rzutowych – 5 szt.; wydajność pojedynczego wirnika rzutowego min. 380 kg śrutu/min, prędkość wyrzucanego śrutu min. 80 m/s,
- śrutownica wyposażona w aparat pneumatyczny (rys. 9) umożliwiający ręczne doczyszczanie detali tym samym ścierniwem lub innym materiałem, np. korundem, śrutem nierdzewnym,
- specjalny system separacji powietrzno-magnetycznej umożliwiający oddzielenie dwóch różnych stosowanych czyściw.
Detale przeznaczone do oczyszczania umieszczane są na stole przy pomocy suwnicy lub innego urządzenia załadowczego. Stół wyposażony jest w elektryczny napęd obrotu oraz napęd jazdy. Po uruchomieniu cyklu pracy śrutownicy stół wraz z umieszczonymi na nim przedmiotami wjeżdża do komory, po czym następuje automatyczne zamknięcie drzwi. Po ich zamknięciu włączają się kolejno poszczególne mechanizmy śrutownicy rozpoczynając proces oczyszczania. Po zakończeniu procesu oczyszczania następuje otwarcie drzwi i wyjazd stołu z oczyszczonymi przedmiotami z komory.
W śrutownicach wirnikowych komorowych stołowych typu OWKS w celu oczyszczenia dolnych powierzchni detalu konieczne jest jego odwrócenie i powtórzenie cyklu oczyszczania.
Komentarze (0)