Śrutownica pneumatyczna komorowa typu OPK-13 × 10,5 × 10,5.
Zasada działania śrutownic OWH, OWKS
Obróbka strumieniowo-ścierna w śrutownicach wirnikowych bazuje na technice wirnikowej (wyrzutowej). Podstawowymi zespołami śrutownicy są wirniki rzutowe (rys. 11) wyrzucające śrut z dużą energią na powierzchnię oczyszczanych przedmiotów. Strumień ścierny śrutu jest generowany przez obracający się z dużą prędkością wirnik odśrodkowy (wirnik rzutowy). Na obwodzie wirnika zlokalizowany jest otwór wylotowy, przez który strumień ścierny kierowany jest na czyszczoną powierzchnię.
Odpowiednie usytuowanie wirników rzutowych, obrót zawieszki oraz jej ruch oscylacyjny i obrót stołu gwarantują dokładne i równomierne oczyszczenie powierzchni przedmiotów strugami wyrzucanego śrutu.
Obieg śrutu w śrutownicach jest w układzie zamkniętym. Śrut podawany do wirników rzutowych wyrzucany jest z dużą energią na powierzchnię obrabianego przedmiotu, następnie poprzez perforowaną podłogę opada grawitacyjnie do zsypu zlokalizowanego pod komorą roboczą śrutownicy.
Śrutownice pneumatyczne komorowe stołowe typu OPK
Śrutownice pneumatyczne komorowe stołowe OPK (rys. 12) przeznaczone są do obróbki strumieniowej odlewów z żeliwa i staliwa o bardzo dużych gabarytach oraz bardzo dużych konstrukcji stalowych, w szczególności do oczyszczania z rdzy, zendry, masy formierskiej, powłok lakierniczych oraz do usuwania zadziorów.
- wymiary komory roboczej umożliwiające oczyszczenie ładunku o maks. wymiarach L=13 000 mm, B=10 500 mm × H=10 500 mm,
- maksymalna dopuszczalna masa załadunku na stole załadowczym 120 ton,
- śrutownica wyposażona jest też w robota śrutującego firmy BLASTMAN do oczyszczania detali wg programu zapisanego w PLC,
- śrutownica wyposażona jest dodatkowo w pneumatyczne urządzenie śrutownicze do doczyszczania ręcznego miejsc o utrudnionym dostępie, jak np. głębokie wnęki, kieszenie itp.
Komentarze (0)