• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 1(123)/2020

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  26.02.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Widok ogólny strony wylotowej oczyszczarki strumieniowo-ściernej AGTOS. Fot. Kammermeier

    Widok ogólny strony wylotowej oczyszczarki strumieniowo-ściernej AGTOS. Fot. Kammermeier

    Strona 2 z 3

    Niezawodna technologia obróbki strumieniowo-ściernej

    Oczyszczarka strumieniowo-ścierna jest przeznaczona do stali prętowej o średnicy zewnętrznej od 10 do 80 mm. Wynik obróbki strumieniowej to stopień czystości B Sa 2,5. Po uruchomieniu samotoku obrabiane elementy aktywują próg załączający znajdujący się przed śluzą wlotową oczyszczarki strumieniowo-ściernej. Wyzwala ona automatyczne doprowadzanie ścierniwa do pracujących wysoko wydajnych turbin. W ten sposób zabezpiecza się, że obróbka będzie się odbywała tylko wtedy, gdy w jej obszarze znajdują się przedmioty. Ta procedura zapobiega dodatkowemu zużyciu w oczyszczarce strumieniowo-ściernej i chroni ścierniwo. Pręty są przenoszone przez system za pomocą trzech rolek transportowych. Wysoko wydajne turbiny usuwają zgorzelinę z obrabianych elementów od zewnątrz równomiernie na całej powierzchni.

    Komora obróbki strumieniowo-ściernej jest chroniona przez łatwo wymienialne płyty ścieralne. Śluzy wlotowa i wylotowa oczyszczarki strumieniowo-ściernej są wyposażone w gumowe blaszki, które uszczelniają je przed wydostawaniem się ścierniwa. Do celów konserwacyjnych w obudowie komory znajdują się duże drzwi.
    Ścierniwo jest utrzymywane w obiegu do ciągłego wykorzystywania i optymalnie oczyszczane. Poprzez urządzenie dozujące oczyszczone ścierniwo jest dostarczane ze zbiornika ścierniwa do wysoko wydajnych turbin.
    W celu odpylania oczyszczarki strumieniowo-ściernej wentylator wytwarza konieczne podciśnienie. Odsysane powietrze jest oczyszczane za pomocą systemu filtracyjnego z wkładami nabojowymi AGTOS.
    Do prac konserwacyjnych i nastawczych na podnośniku kubełkowym i uzdatniania ścierniwa zainstalowana jest odpowiednia platforma konserwacyjna.
    Wysoko wydajne turbiny AGTOS mają moc napędową 22,0 kW każda. Przetwornice częstotliwości umożliwiają obróbkę elementów za pomocą różnych programów. Klient Annahütte używa obecnie program spełniający wszystkie wymagania. Ustawiono możliwość zdalnej konserwacji za pomocą VPN. Dzięki temu technicy AGTOS mogą szybko reagować na pytania. Aby obniżyć poziom ciśnienia akustycznego na powierzchni pomiarowej poniżej 80 dB(A), zainstalowano kompletną obudowę systemu.

    Wybór producenta oczyszczarki strumieniowo-ściernej

    – AGTOS ma bardzo dobrą reputację w branży i znana jest także jakość tych systemów – powiedział Andreas Kammermeier. – Ponadto zostaliśmy kompetentnie poinformowani. Przy wyjaśnieniach technicznych przekonała nas ogólna koncepcja oczyszczarki strumieniowo-ściernej, ochrony przed hałasem i systemu filtracyjnego. Także różne szczegóły, takie jak konstrukcja wirników rzutowych lub wykładzina komory obróbki strumieniowo-ściernej, przyczyniły się naturalnie do naszej decyzji.                  

    GALERIA ZDJĘĆ

    Michael von Chaulin przed oczyszczarką strumieniowo-ścierną AGTOS. Fot. Kammermeier
    Widok ogólny strony wlotowej oczyszczarki strumieniowo-ściernej AGTOS. Fot. Kammermeier
    Obszerne klapy serwisowe ułatwiają prace konserwacyjne i nastawcze w oczyszczarce strumieniowo-ściernej. Fot. Kammermeier
    Wlot stali prętowej do oczyszczarki strumieniowo-ściernej AGTOS. Fot. Kammermeier

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...