• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Technologie Lakiernicze

    Wydanie nr: 1(123)/2020

    Artykuły branżowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  26.02.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Fot. 1. Obraz termograficzny płytki próbnej po obróbce płomieniowej. Fot. Instytut Fraunhofera IPA

    Fot. 1. Obraz termograficzny płytki próbnej po obróbce płomieniowej. Fot. Instytut Fraunhofera IPA

    Strona 2 z 2

    Identyfikacja krytycznych obszarów na poziomie modelu

    Za pomocą tego narzędzia już na poziomie modelu 3D CAD będzie można zidentyfikować i zoptymalizować obszary krytyczne dla wybranych parametrów obróbki wstępnej lub ścieżek robota. Ponadto możliwe będzie również symulowanie zależnej od miejsca zmiany parametrów opalania, aby dostosować aktywację do konturu w obrębie danego elementu. Ta indywidualna zmiana parametrów podczas procesu prawie nigdy nie jest praktykowana ze względu na brak wiedzy na temat wpływu tych zmian. Na koniec zostanie przeprowadzona symulacja dla bardziej złożonych komponentów 3D oraz dostrojona i zweryfikowana za pomocą testów przyczepności na rzeczywistych komponentach.          

    Projekt

    W listopadzie 2018 r. Instytut Fraunhofera IPA rozpoczął projekt badawczy o nazwie „Cyfrowe narzędzia optymalizacyjne do skutecznej aktywacji powierzchni części poliolefinowych w oparciu o solidną analizę powierzchni (SiBeFla)”, który zostanie zakończony w kwietniu 2021 r.

    Projekt został przedłożony Federacji Przemysłowych Stowarzyszeń Badawczych „Otto von Guericke” (AiF) jako Przemysłowe Badania Wspólne (IGF) za pośrednictwem Stowarzyszenia ds. Badań Pigmentów i Lakierów (FPL) i jest finansowany przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii (BMWi) w ramach grantu nr 20269N.
    Projekt jest wspierany przez 17 firm z branży producentów farb, konstrukcji urządzeń i użytkowników farb z sektora motoryzacyjnego i innych. Celem projektu jest systematyczne charakteryzowanie procesu obróbki płomieniowej i opracowanie modeli do symulacji.

    Tłumaczenie z Besser Lackieren Nr 14/2019 

    GALERIA ZDJĘĆ

    Fot. 2. Aby ocenić siłę przyczepności, próbki po obróbce płomieniowej są automatycznie malowane w laboratorium testowym. Fot. Instytut Fraunhofera IPA

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...