Program PaintExpo obejmuje sekwencje procesów lakiernictwa ciekłego, proszkowego oraz tematykę obróbki wstępnej aż do kontroli jakości. Fot. PaintExpo
Międzynarodowe Targi Technologii Lakiernictwa Przemysłowego od 17 do 20 kwietnia 2018 r. w Karlsruhe (Niemcy)
W przypadku procesów malowania firmy prowadzące operacje lakiernicze stoją przed wyzwaniem zmniejszenia kosztów, jednocześnie podnosząc jakość, wydajność, elastyczność i trwałość powłok. Właściwe rozwiązania będą przedstawione na targach PaintExpo, na których wystawiać się będzie około 450 firm. Program na tych wiodących na świecie Targach Technologii Lakiernictwa Przemysłowego w Centrum Wystawowym w Karlsruhe obejmuje wszystkie procesy związane z obróbką powierzchni i malowaniem przemysłowym.
Technologia malowania przemysłowego odgrywa decydującą rolę w procesie produkcji. Bez względu na to, czy powlekane mają być metale, tworzywa sztuczne, drewno i materiały drewnopochodne, szkło czy kompozyty, wymagania dotyczące jakości i indywidualności stale rosną na całym świecie. A w tym samym czasie rośnie presja na zmniejszenie wydatków. PaintExpo, które odbędzie się w dniach 17-20 kwietnia 2018 r., przedstawi oferty rozwiązań do wszystkich etapów procesów. 450 firm już zarezerwowało stoiska, a wśród nich wszyscy rynkowi liderzy. – Renomowane firmy, które wcześniej nie wystawiały na PaintExpo swoich ofert, również się zarejestrowały – informuje Jürgen Haußmann, dyrektor zarządzający FairFair GmbH. – Dlatego też już dziś wyraźnie widać, że przedstawimy odwiedzającym najbardziej aktualne i wszechstronne oferty technologii powlekania przemysłowego.
Na tendencję do coraz mniejszych partii produkcyjnych, rosnącej różnorodności kolorów i indywidualizacji, producenci odpowiadają konceptami systemowymi i optymalizacyjnymi, które są konsekwentnie dopasowywane pod względem elastyczności i wydajności oraz zapewniają idealną jakość powlekania. Innowacyjne rozwiązania w zakresie maskowania również generują oszczędności. Prezentowane będą też roboty oraz zautomatyzowane rozwiązania, jak również wysokoprędkościowe rozpylacze rotacyjne o zmaksymalizowanej wydajności, umożliwiające dokładniejsze nakładanie lakieru, a co za tym idzie – redukcję kosztów. Stale rośnie także zapotrzebowanie na systemy suchego odpylania. Nowe, zoptymalizowane technologie suszenia przyczyniają się do redukcji zużycia energii, a także do obniżenia kosztów jednostkowych. W dziedzinie lakiernictwa ciekłego kontynuowany jest trend na systemy lakiernicze pozwalające na zmniejszenie liczby wymaganych etapów procesu malowania. Nieprzerwanie dąży się do zastąpienia farb na bazie rozpuszczalników farbami wodorozcieńczalnymi. W dziedzinie lakiernictwa proszkowego systemy niskotemperaturowe, cienkowarstwowe oraz tak zwany system „powder-in-powder” promują zmniejszone zużycie energii i materiałów, jak również zwiększają produktywność.
Doris Schulz
www.paintexpo.com
Komentarze (0)