Spektrofotometry Konica Minolta − precyzja pomiaru i wysoka powtarzalność
Do istotnych cech powłok i powierzchni malarskich należy zaliczyć jej kolor. Czy tylko? Zapewne połysk, a mówiąc szerzej, wygląd. To powłoka odpowiada za estetykę wyglądu. Dlatego nie bez znaczenia jest potrzeba precyzyjnego powtarzania koloru nakładanych powłok na detale. W tym celu należy sięgnąć po urządzenia pomiarowe. Tylko jakie? Dobrym wyborem będą spektrofotometry Konica Minolta.
Przede wszystkim dlatego, że charakteryzują się świetną precyzją pomiaru i jej wysoką powtarzalnością. Zwłaszcza w długim okresie użytkowania. Co to oznacza? Że można polegać na spektrofotometrach Konica Minolta szczególnie tam, gdzie występuje kwestia informowania się wzajemnie o wynikach pomiarów na linii dostawca−odbiorca. To właśnie na tym polu jest szczególnie istotna kwestia właściwych wyników pomiarów. Zakładając, że użytkownicy mają opanowane kwestie związane z błędami pomiarów, to spektrofotometry Konica Minolta dają miarodajne dane z możliwie najmniejszą odchyłką. Oznacza to, że użytkując przenośne spektrofotometry w geometrii d/8, na przykład model CM-26dG, ich niezgodność wyników jest nie większa niż dE≤0,12 jako średnia z 12 wzorców kolorów BCRA. Oczywiście należy pamiętać, że porównywanie wyników pomiarów można tylko wykonywać dla zgodnych geometrii i ustawień pomiarowych. A co, jeśli klient używa urządzenia w geometrii 45/0? Odpowiedź jest prosta – nie ma sprawy. Konica Minolta posiada w ofercie takie spektrofotometry. Jest to model CM-25cG, który ma budowę i właściwości użytkowe takie same, jak przenośny w geometrii d/8 model CM-26dG.
a specjalizowane indeksy krycia i K/S, czyli siły barwienia, podpowiadają, jaka grubość warstwy spełnia oczekiwania postawione powłokom malarskim.
Komentarze (0)