AkzoNobel inwestuje w opartą na dronach technologię zautomatyzowanej inspekcji powłok. Holenderski koncern nabył mniejszościowe udziały w firmie Donecle, której technologia oparta na wykorzystaniu dronów, ma kluczowe znaczenie dla nowej usługi AkzoNobel pomagającej operatorom linii lotniczych w optymalizacji harmonogramów wymiany i konserwacji powłok lotniczych dla poszczególnych samolotów w ich flocie.
Technologia Donecle została pierwotnie opracowana w celu automatyzacji i zwiększenia wydajności ogólnych inspekcji wizualnych samolotów, w tym wykrywania i identyfikacji uderzeń piorunów. Obecnie umożliwia wykrywanie wad powłok. Wyniki są następnie analizowane w celu określenia ogólnego stanu powłoki oraz tego, czy/kiedy może być wymagane nowe wymalowanie.
Patrick Bourguignon z AkzoNobel Automotive & Specialty Coatings, mówi, że inwestycja odzwierciedla strategię firmy polegającą na korzystaniu z najlepszych w swojej klasie technologii. − Jest to zgodne z naszym zaangażowaniem w opracowywanie nowych i coraz bardziej innowacyjnych usług i rozwiązań, które pomagają klientom z branży lotniczej i kosmicznej obniżyć koszty, poprawić wydajność i wspierać znacznie bardziej zrównoważoną działalność – powiedział.
W ramach rozwiązania Aerofleet Coatings Management, drony latają nad powierzchnią samolotu, wykonując do tysiąca zdjęć w jakości HD. Są one następnie analizowane przez specjalny algorytm w celu zidentyfikowania problemów na powierzchni lakieru.Drony są w stanie dotrzeć do części samolotu szybciej niż człowiek, a opatentowana technologia pozycjonowania laserowego sprawia, że loty są w pełni zautomatyzowane.
O technologii Aerofleet Coatings Management przeczytasz TU
Komentarze (1)