• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Wywiady

    Wydanie nr: 6(122)/2019

    Artykuły branżowe

    Wywiady

    ponad rok temu  23.12.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

    Widok na firmę ADAL  z lotu ptaka.

    Widok na firmę ADAL z lotu ptaka.

    Strona 4 z 4

    Te największe systemy są ciekawe nie tylko z powodu wielkości czy wartości. Zrealizowaliśmy w nich najbardziej skomplikowane w naszej historii systemy sterowania.
    Druga grupa to projekty specjalne, jak np. malarnie beczek, co stało się już naszą specjalnością, linie malarskie i produkcyjne dla motoryzacji dla drobnych elementów, malarnie profili aluminiowych czy dużych gabarytów do 13 m.
    Ważnym obszarem dla nas jest automatyzacja procesów produkcyjnych – mamy kilka unikalnych realizacji i intensywnie rozwijamy ten obszar. 

    – Ekonomiści mówią jednak o nadchodzącym spowolnieniu gospodarczym. Czy to może zahamować inwestycje w przemyśle? 
    – Dzisiaj nie widzimy w Polsce ani też w Europie Środkowej spowolnienia. Liczba zapytań przekracza nasze możliwości ich szybkiej obsługi. Dlatego usprawniamy organizację w tym zakresie i powiększamy nasze „moce produkcyjne”.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Ale nie ma dymu bez ognia – jak mówi się tyle o spowolnieniu, to musimy być na to przygotowani.
    Chyba dla nas, w środkowej Europie, poważnym zagrożeniem jest spadek naszej konkurencyjności, wynikający ze wzrostu kosztów pracy, stosunkowo niskiej automatyzacji i klimatu dla przedsiębiorczości. Nie chcemy, aby inwestorzy zaczęli szukać innych opcji poza Polską.

    – W jakim kierunku, Państwa zdaniem, będzie podążać branża obróbki powierzchni w najbliższym czasie?
    – Musimy spełniać oczekiwania i wymagania inwestorów, czyli budować im fabryki z ograniczonym budżetem, ale jednocześnie wydajne, przyjazne dla środowiska, ergonomiczne dla pracowników, bezpieczne. Musimy wdrażać rozwiązania oszczędne energetycznie, gwarantować stabilność pracy dostarczanych systemów. Będziemy również w przyszłości spełniać oczekiwania i wymagania naszych klientów.

    – A jakie plany mają Państwo na najbliższą przyszłość? 
    – Nie mamy ani ambicji, ani możliwości wzrostu bez granic. Nie chcemy tego, widzimy zagrożenia w takiej strategii i konsekwencje błędów. Problemy mają w efekcie nawet bardzo silne firmy. Będziemy ulepszać nasze konstrukcje, np. systemy konwejerowe, wdrażać zmodyfikowane technologie procesowe. Będziemy kontynuować nasze zaangażowanie w dostosowywaniu oferty do wymagań Industry 4.0, w czym mamy już znaczne osiągnięcia.
    Zakupiliśmy dodatkowe tereny (mamy obecnie 3 ha), na których zbudujemy kolejne powierzchnie produkcyjne, montażowe oraz dla prac R&D. Rozpoczęliśmy już ten proces.
    Będziemy dalej konsekwentnie prowadzić zaplanowane zmiany organizacyjne, kształcić i szkolić oraz rozbudowywać nasz zespół, inwestować w narzędzia do projektowania, chociaż już mamy wiele systemów „z górnej półki” – w tym do symulacji procesów (CFD), modelowania fabryk (Real Time Plant Simulation), obliczeń inżynierskich itd.
    Obecnie kończymy kilka ważnych i ciekawych projektów. W 2020 roku będziemy realizować podobne projekty o łącznej wartości ponad 12 milionów euro według stanu na dzisiaj – a wiele innych spraw jest jeszcze w toku końcowych negocjacji. Oczekujemy zebrania zamówień na 2020 rok o wartości w sumie ponad 15 milionów euro. Wchodzimy więc z optymizmem w nowy rok.
    Przy okazji życzymy wszystkim Czytelnikom „Lakiernictwa Przemysłowego”, naszym pracownikom i współpracownikom, partnerom i konkurentom Do siego Roku 2020, a żeglarzom stopy wody pod kilem.    

    Grzegorz Petka
    redakcja@lakiernictwo.net

    GALERIA ZDJĘĆ

    Jacht ADAL 3 żegluje po morzach, promując tę polską firmę.
    Jeden z przykładów projektów instalacji malarskiej.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...