• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Wywiady

    Wydanie nr: 2(106)/2017

    Aktualności i przegląd rynku

    Wywiady

    ponad rok temu  20.04.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Przykład zastosowania robota do lakierowania krzeseł.

    Przykład zastosowania robota do lakierowania krzeseł.

    Rozmawiamy z Lucą Venturini, przedstawicielem firmy Epistolio, producentem robotów lakierniczych.  
     

    – Do jakich branż dedykowane są roboty firmy Epistolio?
    – Roboty, które produkujemy, doskonale sprawdzają się w przemyśle meblowym, są popularne szczególnie w malarniach lakierujących krzesła. Szkielety krzeseł to skomplikowane bryły geometryczne, a nasze roboty z łatwością radzą sobie z tym zadaniem. Jako producent chcielibyśmy podkreślić, że można wykorzystać naszą technologię w wielu innych gałęziach przemysłu, nie tylko w przemyśle drzewnym.

    – Jakie rozwiązania wyróżniają roboty firmy Epistolio?
    – Roboty lakiernicze Epistolio wyróżnia, spośród wielu innych, prostota programowania. Operator „pisze” program wodząc robota za ramię i jednocześnie lakierując. Robot zapamiętuje ruchy, następnie je odtwarza z doskonałą precyzją. Wywodzimy się z branży meblowej, ale technologia którą oferujemy, znajduje doskonałe zastosowanie w wielu innych sektorach, jak metal, plastik, ceramika itp. Epistolio w ostatnich latach zrealizowało wiele projektów związanych z powlekaniem plastiku i metalu specjalnymi produktami. Mamy bardzo ciekawe realizacje instalacji w sektorze automotive czy rolniczym. Nasze roboty odtwarzają ruch ludzkiej ręki, natomiast rodzaj realizowanej aplikacji może być dowolny: lakierowanie na mokro, w tym metodą elektrostatyczną, malowanie proszkowe, aplikacja kleju, emaliowanie. 

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    – Od kiedy jesteście obecni w Polsce?
    – Polski rynek jest nam doskonale znany, szczególnie w sektorze meblowym mamy wiele maszyn sprzedanych i pracujących w polskich fabrykach nawet po 8-10 lat. W Polsce dystrybutorem naszych robotów jest firma ITA, która zapewnia profesjonalną opiekę wykwalifikowanych handlowców i doskonały serwis na terenie całego kraju. 

    – A jakim rynkiem jest Polska? Jak wygląda rozwój implementacji technologii w polskich firmach i czy są one skłonne do optymalizacji kosztów produkcji poprzez zakup robotów?
    – Jesteśmy w trakcie realizowania kilku bardzo ciekawych projektów w Polsce związanych z lakierowaniem metalu, widzimy duży potencjał w tej branży i nadal niską świadomość zalet oferowanej przez nas technologii robotyzacji procesów lakierniczych. Stąd też decyzja o tym, aby pokazać się na targach Expo-Surface w Kielcach, które okazały się bardzo interesującym wydarzeniem branżowym. Naszym celem jest uświadomienie potencjalnym klientom, że za stosunkowo niewielkie pieniądze są w stanie nabyć rozwiązania wysoko zaawansowane technologicznie, zautomatyzować procesy w swoich firmach, poprawić jakość i powtarzalność, redukując przy tym zatrudnienie.    

    Grzegorz Petka
    redakcja@lakiernictwo.net

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...