• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2025

    Wywiady

    Wydanie nr: 2(100)/2016

    Wydarzenia i relacje

    Wywiady

    ponad rok temu  15.03.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 3 z 4

    – Jaki procent obrotów w Höcker Polytechnik stanowi technika odciągowa i filtracyjna?
    Heiner Kleine-Wechelmann: – Produkcja i instalacja urządzeń odciągowych, filtracyjnych oraz zintegrowanych z nimi brykieciarek stanowi 70% naszych przychodów ze sprzedaży. Reszta pochodzi ze sprzedaży urządzeń lakierniczych, rozdrabniarek („shreddery” – szarpaki i rębaki) oraz systemów przenośnikowych.

                    Nasze maszyny są projektowane przez profesjonalistów dla profesjonalistów. Heiner Kleine-Wechelmann

    – W którym kierunku zmierza trend w technice odciągowej, zwłaszcza w odniesieniu do dużych urządzeń do obróbki drewna na skalę przemysłową?
    Heiner Kleine-Wechelmann: – Podczas inwestowania zarządzanie energią w tej dziedzinie jest traktowane priorytetowo. Ze względu na dość długi okres użytkowania oraz żywotność urządzeń odciągowych i filtracyjnych bardzo szybko amortyzują się dodatkowe inwestycje związane z energią. W ten sposób inwestujący uzyskują bardzo znaczne redukcje kosztów. Dlatego też podczas realizacji projektów uwaga naszych inżynierów zawsze skoncentrowana jest na maksymalnej wydajności energii. Przykładowo, mamy maszynę wykorzystywaną przemysłowo do produkcji mebli, pracującą w trybie dwuzmianowym przez 20 lat, przez ok. 71 000 godzin. Jeśli w tym przypadku zastosuje się kilka kilowatów na godzinę mniej, częściowo powstanie ogromny potencjał oszczędnościowy. Najnowocześniejszym zaś rozwiązaniem technicznym są wysokowydajne wentylatory umieszczone w komorze oczyszczonego już powietrza, które współpracują z falownikami oraz filtrami podciśnieniowymi „MultiStar”. Charakteryzują się one wysokim stopniem efektywności. Ponadto, umiejscowienie wentylatorów w komorze oczyszczonego powietrza przyczynia się do lepszego zabezpieczenia przeciwpożarowego i przeciwwybuchowego. Także nasze prasy brykietujące oraz „shreddery”- szarpaki to bardzo energooszczędne urządzenia. Na przykład, nasza 3-kilowatowa brykieciarka hydrauliczna „Brik Star C3”posiada lepszą wydajność roboczą niż niektóre podobne maszyny o mocy 4 lub nawet 5kW.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    – Czy w ostatnim czasie realizowaliście  interesujące projekty dla klientów z branży drzewnej i meblarskiej?
    Heiner Kleine-Wechelmann: – U naszych klientów wciąż mamy do czynienia ze specjalnymi wyzwaniami. Dotyczą one często warunków powierzchniowych i przestrzennych. Jednym z przykładów jest firma Isar Würm Lech Werkstätten z miejscowości Landsberg am Lech, w której pomieszczeniach zainstalowaliśmy urządzenie o wydajności ok. 80 000m3/h, co wcześniej uważano za niewykonalne. Stale wykonujemy interesujące projekty zagraniczne, jak na przykład w Finlandii, gdzie, zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta, zbudowaliśmy urządzenie do brykietowania o maksymalnym przerobie 80 m3 wiórów na dzień.
    Ponadto, postawiliśmy na Hawajach nasze pierwsze podciśnieniowe urządzenie filtrujące typu „MultiStar” zintegrowane z brykieciarką u jednego ze znanych producentów ram do obrazów. Z kolei naszym najlepszym klientem jest Nobilia - wiodące na rynku europejskim przedsiębiorstwo produkujące meble kuchenne. Również tutaj w tym roku uruchomiliśmy kolejne nowoczesne wielkogabarytowe urządzenie.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...