Jedna z linii galwanicznych w firmie Galess.
Obróbka galwaniczna na najwyższym poziomie przyjazna środowisku
Galess Sp. z o.o. to firma składająca się z Zakładu Galwanicznego Galess oraz Laboratorium Higieny Pracy i Badania Środowiska. Specjalizuje się w wykonywaniu powłok galwanicznych o najwyższej jakości. Stosuje najnowsze technologie, wykonuje usługi dla największych firm, m.in. z branży samochodowej i elektronicznej.
Galess to firma z ponadtrzydziestopięcioletnią tradycją, z doświadczoną i wykształconą kadrą. W ofercie galwanizerni znajduje się nakładanie powłok, takich jak: miedziowanie cyjankaliczne, niklowanie, srebrzenie, fosforanowanie, niklowanie chemiczne, trawienie i pasywacja stopów miedzi, cynowanie galwaniczne, cynkowanie galwaniczne oraz powłoka stopowa cynk-nikiel. Procesy są wykonywane w automatach galwanicznych zawieszkowych i bębnowych oraz w kielichach galwanicznych. Potwierdzeniem pewności wykonania usługi na najwyższym poziomie jest posiadanie przez Zakład Galwaniczny Galess Certyfikatu ISO 9001:2015, Pozwolenia Zintegrowanego IPPC oraz wielu innych wyróżnień, m.in. przyznanego pięciokrotnie Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego, Dolnośląskiego Klucza Sukcesu i przyznanego dwukrotnie Świdnickiego Gryfa.
W Galess Sp. z o.o. funkcjonuje również Laboratorium Higieny Pracy i Badania Środowiska, które oferuje wykonanie badań środowiska pracy w zakresie pomiarów m.in.: hałasu, oświetlenia, drgań, zapylenia, substancji chemicznych, analizy metali ciężkich w ściekach, pomiary grubości powłok galwanicznych, analizy chromatograficzne substancji organicznych. Laboratorium posiada Certyfikat Polskiego Centrum Akredytacji nr AB 1357, potwierdzający spełnienie wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025.
Zakład Galwaniczny GALESS oferuje procesy:
- cynkowanie galwaniczne wykonywane metodą zawieszkową w wannach o wymiarach 2500 × 600 × 1000 oraz bębnową z jednorazowym wsadem 50 kg. Zadaniem cynkowania jest zwiększenie odporności na rdzę stalowych materiałów. Powłoka wykorzystywana jest w budownictwie, motoryzacji, elektronice, ogrodnictwie, AGD i RTV itp.
- miedziowanie cyjankaliczne wykonywane za pomocą kielichów, bębnów i zawieszek w wannach o wymiarach 2200 × 700 × 1000 mm. Powłoka stosowana jest jako podkład lub jako wykończenie detali stalowych.
- cynowanie galwaniczne wykonywane za pomocą kielichów, bębnów i zawieszek w wannach o wymiarach 2200 × 700 × 1000 mm. Wykorzystywane jest w branży spożywczej i elektrotechnicznej ze względu na lutowość.
- niklowanie wykonywane za pomocą kielichów, bębnów i zawieszek w wannach o wymiarach 2200 × 700 × 1000 mm oraz w linii automatycznej w wannach o wymiarach 1000 × 700 × 1000 mm. Powłoka stosowana jest jako wykończenie detali stalowych i mosiężnych w przemyśle elektrotechnicznym.
- niklowanie chemiczne wykonywane w wannach o wymiarach 1500 × 700 × 800 mm. Jest to proces nakładania powłoki bez udziału prądu, dzięki temu powłoka jest twarda, porównywalna z twardością chromu oraz równa na całej powierzchni detali. Wykorzystywane jest m.in. w przemyśle motoryzacyjnym.
- srebrzenie wykonywane w kielichach KGZ 30 i KGZ 10 oraz w PUB 50. Wykorzystywane jest w branży elektrotechnicznej ze względu na bardzo dobre przewodzenie prądu oraz lutowność.
- fosforanowanie wykonywane na linii zautomatyzowanej bębnowej, dzięki temu powłoka jest miękka i zmniejsza się współczynnik tarcia. Wykorzystywane jest w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w branży motoryzacyjnej i budowlanej. W usłudze fosforanowania istnieje również możliwość namydlania detali.
- powłoka stopowa cynk – nikiel wykonywana jest na zawieszkach oraz w wannach o wymiarach 2200 × 700 × 1000 mm.
www.galess.pl
Świdnica
ul. Jagienki 2-4
Komentarze (0)