• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Przegląd inwestycji

    Wydanie nr: 6(116)/2018

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  24.12.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    Lakierowanie proszkowe 4.0 – maksymalizacja sterowania procesem za pomocą technologii fazy gęstej oraz analiza danych produkcyjnych w celu optymalizacji i wydajnego ustawienia parametrów aplikacji powłoki.

    Lakierowanie proszkowe 4.0 – maksymalizacja sterowania procesem za pomocą technologii fazy gęstej oraz analiza danych produkcyjnych w celu optymalizacji i wydajnego ustawienia parametrów aplikacji powłoki.

    Strona 1 z 4

    W pełni zautomatyzowany i wydajny proces o najwyższej jakości

    Rittal jest jednym z wiodących na świecie dostawców systemów obudów, dystrybucji zasilania, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i usług. Ten globalny gracz z Herborn w Niemczech pozwolił nam na wgląd w konfigurację i procesy w swoich najnowocześniejszych systemach malowania proszkowego.

    Na wszystkich rynkach, w niezliczonych branżach i prawie w każdej firmie, Industry 4.0 to kolejna wielka rzecz: ale czy inwestycja w nowy sprzęt naprawdę się opłaca? Jakie warunki należy spełnić i jakie zmiany należy wprowadzić, aby wytwarzać produkty o wysokiej jakości, które spełniają aktualne wymagania klientów?
    Maszyny i urządzenia z Niemiec są wizytówką lokalnego przemysłu i cieszą się dużym popytem na całym świecie. Wszędzie tam, gdzie wymagana jest ochrona elektroniki, istnieje duże prawdopodobieństwo, że obudowy systemu sterowania wyposażeniem, rozdziału mocy lub klimatyzacji pochodzą od Rittal. Z siedzibą w niemieckim kraju związkowym Hesja, Rittal jest prawdziwym globalnym graczem, zatrudniającym ponad 9300 osób i obsługującym 13 zakładów produkcyjnych na całym świecie.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Miliony metrów kwadratowych i inteligentna standaryzacja

    – Naszym celem jest stosowanie produktów standardowych, aby szybciej i na czas spełnić wymagania klienta – przyznaje Heiko Denner, kierownik projektu technologii wykończenia powierzchni w Rittal. – Jesteśmy w trakcie tworzenia warunków do osiągnięcia pełni zadowolenia klienta, szczególnie w dziedzinie systemów powłokowych. Całkowita liczba metrów kwadratowych powierzchni malowanej proszkowo w skali roku mierzona jest już u nas w milionach! 
    Oprócz standardowego koloru firmy Rittal, jasnoszarego RAL 7035, wiele innych kolorów zatwierdzonych przez Quality Assurance jest dostępnych w produkcji seryjnej, tak aby spełnić życzenia klientów.
    – Dla każdego, kto oferuje tak szeroką gamę kolorów, bardzo ważna jest inteligentna, niezwykle elastyczna koncepcja kabiny lakierniczej – uważa Denner.

    Rittal opiera się tutaj na najwyższych standardach technologii Nordson ColorMax3, ze specjalnym materiałem podłogowym kabiny i wysoce zautomatyzowanymi cyklami czyszczenia, które umożliwiają maksymalnie szybkie zmiany koloru. – Kabiny ColorMax3 idealnie nadają się do wszystkich naszych zastosowań, niezależnie od tego, czy uruchamiamy jeden kolor na zmianę roboczą, czy też często musimy je zmieniać – dodaje Denner. 
    Często w użyciu są powłoki, które służą do spełnienia specyficznych wymagań klienta dotyczących wykończenia obudowy. Wymogi te wynikają na przykład z miejsca instalacji obudów systemów fotowoltaicznych lub turbin wiatrowych, czy to w halach produkcyjnych dostawców samochodów, czy w przemyśle spożywczym lub w centrum zarządzania danymi. 
    Wraz z nowymi możliwościami projektowania obudów firma opracowuje konkretne rozwiązania dla bardzo szerokiego zakresu zastosowań, na przykład w przemyśle spożywczym, który podlega bezkompromisowym wymaganiom higienicznym we wszystkich obszarach. Odpowiedni projekt obudowy może pomóc zaoszczędzić środki czyszczące i dezynfekujące, poprawić wyniki czyszczenia i zmniejszyć ryzyko zanieczyszczenia. Znaczącym przykładem dla systemu firmy są turbiny wiatrowe i systemy fotowoltaiczne, których obudowy zewnętrzne muszą wytrzymywać wiatr i warunki pogodowe, aby chronić wrażliwą technologię sterowania przed ekstremalnymi wahaniami temperatury i wilgocią. W podobny sposób aplikacje w dziedzinie IT, technologii transportu oraz w skrajnych przypadkach budowy maszyn i przemysłu przetwórczego również nakładają specjalne wymagania.
    Po zainstalowaniu obudowa zwykle pozostaje na swoim miejscu przez wiele lat, tam gdzie częste są agresywne środowiska. Oznacza to, że powłoka proszkowa musi działać niezawodnie, a także dobrze wyglądać przez długi czas przy niekorzystnych warunkach. 
    – Nasze produkty mogą to osiągnąć tylko dlatego, że konsekwentnie stosujemy powłoki najwyższej jakości – mówi Heiko Denner, powracając do tematu wykończenia powierzchni. 
    Liczy się dla niego nie tylko jakość wykończonej powierzchni, ale także skuteczność procesu powlekania. – Abyśmy mogli zapewnić zawsze wysoką jakość i uzyskać całkowitą niezależność od personelu, precyzyjnie zdefiniowaliśmy nasze procesy i są one stale monitorowane oraz dostosowywane – zapewnia. – I nic nie jest dziełem przypadku.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Lakierowanie proszkowe 4.0 – maksymalizacja sterowania procesem za pomocą technologii fazy gęstej oraz analiza danych produkcyjnych w celu optymalizacji i wydajnego ustawienia parametrów aplikacji powłoki. Często jest to powłoka, która służy do spełnienia specyficznych wymagań klienta dla obudowy. Wymogi te wynikają na przykład z miejsca instalacji obudowy systemów fotowoltaicznych lub turbin wiatrowych. Instalowane są w halach produkcyjnych dostawców samochodów, w przemyśle spożywczym lub w centrach zarządzania danymi.
    Kabiny lakiernicze ColorMax3 idealnie nadają się do wszystkich zastosowań w firmie Rittal, bez względu na to, czy uruchamiany jest jeden kolor na zmianę roboczą, czy często trzeba je zmieniać.
    Bardzo stabilna praca pomp HDLV® zapewnia idealne warunki dla powtarzalnych procesów, precyzyjnie transportując proszek z dużych worków o wadze 400 kg do centrum proszkowego i pistoletów, a następnie ponownie zwracając chmurę proszku do systemu, dzięki temu materiał jest utrzymany w stabilnych warunkach przez długi czas.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...