Opracowanie specjalnych systemów transportowych zostało poprzedzone dokładną analizą wymagań technicznych na miejscu.
Inteligentna malarnia proszkowa producenta opraw oświetleniowych
Czy lakiernia może być dumą zakładu? Oczywiście. Idealnie dopasowana, skrojona na miarę, z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych od najlepszych dostawców, a do tego... po prostu ładna – taka jest malarnia proszkowa funkcjonująca od niedawna w zakładzie firmy Philips Lighting Poland w Kętrzynie, produkującym oprawy oświetleniowe.
A czy może istnieć wzorcowa współpraca między inwestorem a wykonawcą oraz dostawcami specjalistycznych urządzeń do malarni proszkowej? Zakład produkcyjny w Kętrzynie jest przykładem, w jaki sposób należałoby podejść do planowania inwestycji, aby sam już proces montażu przebiegał bez żadnych niespodzianek, a termin oddania do użytku nie został przekroczony. Jak podkreśla Maciej Drelichowski, dyrektor Zakładu Produkcji i Dostaw Opraw Oświetleniowych Philips Lighting Poland w Kętrzynie, zacząć należy od... wyboru odpowiednich dostawców. – Dotychczas działająca malarnia była po prostu „wąskim gardłem” naszego zakładu – mówi Maciej Drelichowski. – Była ona już nieefektywna, więc zlecaliśmy dodatkowo malowanie aż w czterech firmach zewnętrznych, co rodziło wiele niepotrzebnych problemów. Aby się nadal rozwijać i spełniać oczekiwania naszych klientów, konieczna była budowa nowoczesnej linii lakierniczej. Z technologią malowania proszkowego zaznajomieni jesteśmy już od 21 lat. Wiedzieliśmy zatem, czego potrzebujemy, więc od dostawców oczekiwaliśmy propozycji rozwiązania naszych postulatów. Postawiliśmy na sprawdzonych partnerów – liderów w swoich branżach. Ważnym kryterium była również gwarancja dotrzymania terminu realizacji inwestycji.
Jako że Philips nie mógł sobie pozwolić na przesunięcie terminu oddania lakierni, a cała linia miała zostać zaadaptowana do warunków w starej hali, co już z założenia jest trudnym zadaniem, wiele miesięcy poświęcono na projektowanie, przygotowanie wizualizacji oraz symulacji pracy malarni. Zaangażowani w cały proces byli technolodzy z zakładu w Kętrzynie oraz przedstawiciele generalnego wykonawcy i wszyscy dostawcy linii. Ta współpraca zaowocowała powstaniem niezwykle udanej, sprawnie działającej i gwarantującej wszystkie procesy technologiczne na wysokim poziomie jakościowym, malarni. Co ciekawe, inwestorowi zależało także na estetyce, stąd dobór odpowiedniej kolorystyki zgodnej z flagowymi barwami produktów koncernu. Choć to oczywiście nie najważniejszy cel inwestycji, to wizualny aspekt sprawia, że miejsce to jest przyjazne dla pracowników.
Komentarze (1)