• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    TARGI

    Wydanie nr: 3(89)/2014

    KALENDARZ

    TARGI

    Wydarzenia

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.05.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2
    Zanieczyszczenia są nie tylko szkodliwe dla funkcjonalności i bezpieczeństwa wyrobu - mają one także wpływ na kolejne procesy w łańcuchu produkcji, takie jak malowanie, klejenie, spawanie, utwardzanie, pomiary kontrolne, testowanie oraz montaż. Bowiem każdy z nich wymaga właśnie czystych powierzchni.

    Czyszczenie: krytyczny czynnik jakości procesów produkcji



    Które procesy i jakie środki zapewniają wymagany stopień czystości w najbardziej bezpieczny i ekonomiczny sposób? Odbywające się od 24 do 26 czerwca 2014 r. w Stuttgarcie (Niemcy) Międzynarodowe Targi Przemysłowych Technologii Czyszczenia Części i Powierzchni parts2clean przedstawią wszystkie najbardziej obiecujące rozwiązania. - Targi parts2clean dostarczają kompleksowego przeglądu stanu tego obszaru badań, ochrony przed korozją, utrzymania czystości oraz pakowania - wyjaśnia Olaf Daebler, dyrektor parts2clean.


    Procesy seryjne kontra indywidualne czyszczenie

    Niezależnie od tego czy to dotyczy wtryskiwacza, czy aplikatora, bloku cylindra, turbiny, mikroskładników lub elementów elektronicznych - przedsiębiorstwa produkcyjne muszą spełniać coraz to surowsze wymagania dotyczące czystości części. Nie ma jednak gotowego już przepisu na wyjście naprzeciw obowiązującym standardom dotyczącym usuwania szczątkowych zanieczyszczeń.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    W zależności od etapu produkcji, wymagania dotyczące czystości różnią się, są od wręcz prymitywnych, poprzez pośrednie, do ekstremalnych, wymagających indywidualnego dopasowania rozwiązań do każdego przypadku. Znaczące czynniki obejmują tu materiał lub kombinację materiałów, rodzaj zanieczyszczenia, geometrię części, wymagania odnośnie zanieczyszczeń cząstkami stałymi i cząstkami folii oraz niezbędną przepustowość produkcji. W ten sposób można wybrać optymalne rozwiązanie pod względem czystości i oszczędności dla wielu różnych procesów. Może ono, dla przykładu, obejmować czyszczenie chemiczne na mokro w procesie zanurzenia, proces czyszczenia ultradźwiękami lub czyszczenia za pomocą rozpylania rozpuszczalnego w wodzie środka myjącego albo rozpuszczalnika.

    Procesy seryjnego czyszczenia części - albo w postaci masowej albo jako pojedynczych wyrobów - mają tę zaletę, że są bardzo wydajne w stosunkowo krótkim okresie czasu, co w znaczny sposób wpływa na ograniczenie kosztów. Rozwiązania te są często zdecentralizowane, rozbite na pośrednie etapy czyszczenia - na przykład następujący bezpośrednio po etapie cięcia proces produkcji. Zapobiega to mieszaniu się różnych środków do obróbki, co mogłoby później wymagać zwiększonych nakładów na czyszczenie.

    Do czyszczenia pojedynczych części często stosowane są takie technologie, jak procesy z zastosowaniem wysokociśnieniowych natrysków wodnych a także suchego lodu, plazmy, czyszczenia za pomocą uderzania i wibracji. W zależności od rodzaju procesu, umożliwiają one ukierunkowanie obróbki poszczególnych kanałów, otworów i powierzchni funkcjonalnych. Przy tym ogólnie wspierane są one wysokim stopniem automatyzacji każdego procesu, co tym samym pomaga uprościć całość procesu czyszczenia. Dla poszczególnych zadań kombinacja różnych technologii czyszczenia może być bardzo korzystna - na przykład w przypadku, gdy funkcjonalne powierzchnie obrabianej sztuki muszą mieć zapewniony odpowiednio wysoki stopień czystości, zanim nastąpi przejście do kolejnego etapu produkcji.

    Tagi: parts2clean,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...