• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2025 Bogumiła

    Forum

    Dział

    Wątek

    • ~ pulverpolska 3 ponad rok temu Kolego jeśli sądzisz że jest takie magiczne napięcie i prąd to jesteś w błędzie, przecież kolega nemo w "ponownym malowaniu" ostatnio napisał prawdę -każda farba jest inna, każda lakiernia,aplikator,przygotowanie,umasienie,zawieszenie detali jest inne a więc do każdego problemu trzeba podchodzić indywidualnie. Równie dobrze mogłeś zapytać -koledzy z jaką prędkością i na jakim biegu jeżdzicie samochodami. Twoje pytanie wynika z problemów których nie możesz pokonać i o to pytaj. A pewno masz: -niedomalowane rogi i szczeliny -inny metalik w rogach i na spawach niż na płaskich powierzchniach -plamy i przebarwienia w metaliku. -cienie przy zawieszkach Kolego zacznij od karty technicznej metalicznej farby oraz kartonu, najczęściej dla farb metalicznych jest podana metoda malowania " corona" a nie elektrostatyka dlatego właściciele Gem,Wagnerów,Nordsonów i Omeg rzadko mają podobne problemy. Całe wyposażenie lakierni możesz zbudować sam i przerabiać do woli ale aplikator kup raz - markową coronę i tu nie oszczędzaj bo jak dojdziesz do metalików i antycznych poliestrów lub kilku warstw farb to zaczną się problemy. Na początek spróbuj ustawić prąd na 10uA dobra CORONA sama ustawi sobie napięcie -lub od razu ma taki program malowania i jeśli stabilizacja prądu dobrze trzyma to pomalujesz rogi i zakamarki bez problemu. Metaliki też są różne -te tanie maja lużno wmieszany pigment metaliczny i robią sopelki metalu na grzybku, cienie,plamy,spad jest inny niż świeża farba. Dlatego dobre aplikatory mają vortex ( odmuchiwanie grzybka). Droższe metaliki bondowane-bonderyzowane mają metalik "wmontowany" w każdą drobinkę farby i pozbawione są większości tych wad- o tym także pamiętaj- żle pojmowana oszczędność na cenie farb i aplikatorów najczęściej kosztuje więcej i przez wiele lat.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ nnn 2 ponad rok temu no z przykrością (dla Ciebie oczywiście) stwierdzam, że Pan Henryk, oczywiście w charakterystycznym dla siebie stylu w pełni odpowiedział na Twoje pytanie. Każdy detal jest inny, każda lakiernia jest inna i każda farba jest inna. Niestety skazany jesteś na samotną "zabawę" z ustawieniami prądów i powietrza. Niestety nawet ci "szczęśliwcy"posiadający 3 w/w marki aplikacji miewają z tym problemy. U jednego pomoże przyłożenie dodatkowego metalowego pręcika do trudno dostępnego miejsca,a u innego nic to nie da. U jednego pomoże "skręcenie"powietrza, a u innego nic to nie da. Nie załamuj rąk tylko próbuj. W przypadku takich problemów jest za dużo zmiennych aby dać jednoznaczną odpowiedź. Niestety nie ma jednej recepty na sukces.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ inaczej 1 ponad rok temu Takie tłumaczenia jakie poczynił pan Henryk są dla ludzi, którzy nie mają wiedzy praktycznej. Oczywiście nie mozna podać dokładnych parametrów nastawów ale możemy bezproblemowo podać w jakich granicach należy ustawiać aplikacje. Ludzie którzy udzielaja takich wymijających odpowedzi, to teoretycy i nie są wiarygodni.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji