• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Forum

    Dział

    Wątek

    • Inne tematyWĄTKÓW: 641
      • Przygotowanie do lakierowaniaODSŁON: 7664
        ~ Kuba202 Dodany: ponad rok temu

        Witam wszystkich. Jestem na etapie planowania zakupu sprzętu do mojej nowej lakierni proszkowej. Chciałbym się od was dowiedzieć, który sposób przygotowania powierzchni do lakierowania proszkowego jest lepszy: - piaskowanie, piaskowanie korundem czy - przygotowanie chemiczne za pomocą wysokociśnieniowej myjki HDS Z góry dziękuję za odpowiedź.

    • ~ pulversulejowek 13 ponad rok temu Kuba jeśli nie podasz szczegółów twojej lakierni tzn. czy usługi czy własna produkcja, wymiary pieca, co będzie podstawą wymalowań, a przede wszystkim JAKIE METALE ZAMIERZASZ MALOWAĆ to twoje pytanie pozostanie z tych - czy lepsze są brunetki czy blondynki i będziesz otrzymywał odpowiedzi po równo, a przecież najważniejsza jest wewnętrzne piękno. Dobrze że pytasz przed a nie po zakupach.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Kuba202 12 ponad rok temu Dziękuję za zainteresowanie tematem. Wymiary robocze pieca to 1200 szer. x 1800 wys. x 4000 gł Lakiernia będzie użytkowana na usługi. Malowane będzie to co klient sobie zażyczy np: alufelgi, elementy ogrodzenia, bramy, elementy ocynkowane itp. Bardzo mi zależy na uniwersalności i niskich kosztach użytkowania.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ pulversulejowek 11 ponad rok temu No teraz to my wiemy. Wyjdzie ładna lakiernia. Ja widzę tylko jeden problem który musisz rozwiązać wcześniej. Jeśli nie masz w pobliżu znajomej piaskarni i felgi będziesz sam pozbawiał starej powłoki to musisz mieć choć piaskarkę kabinową by weszła felga. Typu otwartego nie może być w pomieszczeniu lakierni bo strasznie pyli. HDS też nie bo chlapie straszliwie i małe detale zwala z zawieszek. Polecam myjkę i proces niskociśnieniowy jedno operacyjny uniwersalny dla wszystkich metali. Poproś firmy o oferty procesów,poniżej na banerkach masz po prawej od góry pierwsze trzy firmy a po lewej 9,10. W internecie masz więcej.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Kirk 10 ponad rok temu Zgadzam się w prawie 100%. Chociaż trzeba przyznać, że jednoetapowy proces to nie jest łatwa sprawa, nie wszyscy dostawcy to mają, poszukaj, popytaj, poszperaj w internecie. Na początku, jeśli będą to typowe zlecenia, to możemy liczyć na większe i cięższe detale (felgi, ramy, ogrodzenia), więc urządzenie typu karcher może być ok. Z tym, że zwykle powinno się to jednak odbywać w dwóch etapach, czyli chemia+płukanie. W myjkach ciśnieniowych można dwa takie etapy wykombinować, czyli miałbyś odtłuszczanie+płukanie lub fosforanowanie+płukanie. Za jakiś czas warto będzie zainwestować w wanny lub linię natryskową (wanny wydają mi się tańszą inwestycją), co pozwoli Ci sprawnie przygotowywać małe elementy. A można wiedzieć gdzie otwierasz tą lakiernie (chociaż region)?
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ pulversulejowek 9 ponad rok temu dzięki Kirk za podpowiedz ale to już moje skrzywienie zawodowe - tak piszą producenci myjek. Powinienem napisać proces jednoetapowy dwuzabiegowy lub lepiej trzyzabiegowy czyli chemia+płukanie wodą sieciową+płukanie wodą demi. Natomiast nie podoba mi się twoja rozrzutność inwestycyjna. Moim zdaniem jak ktoś kupi za naście tyś myjkę Karcher HDS to nie będzie za chwilę inwestował w myjkę niskociścieniową lub wanny za następne dziesiąt tyś zl. Moim zdaniem trzeba zainwestować raz tanio, z niskim kosztem eksploatacji i uniwersalnością rozwiązania na rózne preparaty różnych firm. Kuba ma piec 4x1,8x1,2m to potrzebowałby dwie takie wanny kwasoodporne i co najmniej jedna z podgrzewaniem. Czy wiesz ile takie dwie wanny kosztują ? i ile trzeba energii elektrycznej by podgrzać 8,6 m3 preparatu w takiej wannie? i tak codziennie bez względu czy mała czy duża robota? Kuba najpierw poproś producentów chemii o ofertę procesu opisując im dokładnie to co podałeś powyżej nie zapomnij o aluminium. Wstępnie wybierz proces i skompletuj Karty Techniczne i Karty Charakt, Subst. Niebezp. Kartę Technologii procesu dla wszystkich preparatów, instrukcje utylizacji do nich tylko nie takie że utylizacja zgodna z miejscowymi przepisami bo to banał. Wybierz firmę i proces a potem zleć budowę myjki niskociśnieniowej lub najlepiej i najtaniej zrób sam. Jeśli kolega TomaszF który takie coś sam zbudował się zgodzi to was skontaktuję.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Kuba202 8 ponad rok temu Lakiernia będzie otwarta w warmińsko-mazurskiem. Czy myjka niskociśnieniowa będzie lepszym wyborem niż wysokociśnieniowa? Czy będzie w stanie usunąć starą farbę? A może lepiej postawić na piaskowanie.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Kirk 7 ponad rok temu Biorąc pod uwagę wszystkie opcje i uwarunkowania - moim zdaniem rzeczywiście niskociśnieniowa. Do usuwania farby - piaskowanie lub chemia, ale na pewno nie w natrysku. Jest kilka tematów odnośnie usuwania farby na forum, możesz znaleźć wszystkie potrzebne informacje.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ pulversulejowek 6 ponad rok temu Kuba nie zrozumiałeś mojej intencji i porad. Myjki wysokociśnieniowe nie zdejmują farb z felg !!! tym bardziej nisko ciśnieniowe. Do felg masz alternatywę albo piaskowanie najdrobniejszym korundem ( piasek jest zabroniony w UE choć wielu nadal używa) albo beczka 22" ze stali kwasoodpornej z podgrzewaniem do 80 C i specjalne rozpuszczalniki tylko do zdejmowania farb - strippery - koszt chemii na felgę od 10-30 zl. Chemiczne przygotowanie powierzchni pod malowania to już zupełnie inna bajka -nie łącz tego z felgami. Dlatego pytałem czy nie ma w pobliżu piaskarni bo klient nie musi wiedzieć że to nie ty fizycznie wypiaskujesz felgi. Piaskarnia do 4metrowych bram (taki twój piec)to poważna inwestycja - musi być kompresor o wydajności co najmniej 1-1,5m3/minutę a to przeważnie już śrubówki ( zobacz sobie ceny!!!!!) wymaga to dużego oddzielnego pomieszczenia wyłożonego gumą , kombinezonu, osuszacza powietrza, wentylacji odpylania - to nie jest tani proces sam kompresor potrzebuje kilkadziesiąt kW a gdzie piec ( oczywiście nie napisałeś czy elektryczny czy olejak) a prąd drożeje. TY SOBIE NAJPIERW DLA TAKIEGO WARIANTU POLICZ PRZYDZIAŁ MOCY NA OBIEKT BO MOŻE CIĘ SPOTKAĆ NIE MIŁE ZASKOCZENIE JAK BĘDZIESZ CHCIAŁ TO WSZYSTKO NA RAZ WŁĄCZYĆ ( właśnie dokładnie przerabiam z klientem taki przypadek). Oczywiście są takie firmy usługowe które tylko "piaskują" i byłoby fajnie jakby ktoś taki napisał więcej o plusach i minusach takiego procesu. Widzę że jesteś zupełnie zdezorientowany -zadzwoń do mnie 508267663 bo tylko w rozmowie wypracujemy opcję dla ciebie.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Kuba202 5 ponad rok temu Trochę pogubiłem się w temacie, ale już wszystko zrozumiałem. Z piaskowaniem nie będzie problemu, ponieważ znalazłem osobę, która mi wszystko wypiaskuje. Teraz sprawa myjki niskociśnieniowej. Czy moglibyście podać mi przykład takiej myjki, która nadawała by się do mojej lakierni, ponieważ nie mogę znaleźć takiej w internecie.
      oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
    • ~ pulversulejowek 4 ponad rok temu Bo nie umiesz szukać. Wpisz na allegro takie frazy "myjka do odtluszczania lakiernia proszkowa piec" jak ceny cię przerażą to wpisz to "myjka elementow do malowania proszkowego lakiernia" dla jasności nie reklamuję i nie polecam tych myjek a jedynie wskazuję idee jak powinny być zbudowane zresztą ta druga tylko myje a ty potrzebujesz jeszcze pasywacji ale zasada domowego natrysku zamiast wanny jak najbardziej słuszna. Jak wybierzesz proces chemiczny to podpowiem jak samemu takie coś zbudować.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Mariusz 3 ponad rok temu Witam Wypowiem się w kwestii piaskowania felg gdyż jestem w tym temacie. Miałem piaskarkę kabinową i kompresor elektryczny o wydajności 900l na minutę. dysza do piaskowania 3mm (przy większej było więcej pyłu niż efektu z piaskowania) felgi stalowe to jeszcze daje rade tym wypiaskować ale aluminiowe to można tylko zmatowić bo o piaskowaniu to raczej nie ma mowy. Najpierw myślałem tak jak ty że piaskowanie będę zlecał innej firmie. jednak po jakimś czasie zainwestowałem w kompresor śrubowy (Wydajność 3m3 na minutę) i piaskarkę dysza 7mm. skraca to czas usługi i koszta a do tego można wypiaskować wszystko nie tylko felgi. Moja rada jeżeli zakładasz lakiernie wiadomo że nie jest to tylko czasowe działanie Więc warto zainwestować we własny sprzęt (jeśli oczywiście masz ku temu warunki) i patrząc z perspektywy czasu zmniejszysz koszta przygotowania powierzchni a poza tym masz dodatkową usługę. pozdrawiam
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Marys 2 ponad rok temu a nie lepiej suchym lodem to oczyszczać, widziałem taka metodę na targach w Poznaniu. Panowie robili pokazy obok pawilonu,całkiem sprawnie im to szło. na necie zlalazlem cos takiego: moze cie zaciekawi i pojdziesz wte strone:) http://www.youtube.com/watch?v...
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Andrzej Śląsk 1 ponad rok temu Sprawa na filmach wygląda ciekawie, gorzej z kosztami. Jakiś czas temu pytałem o urządzenia, koszt to około 25 tyś za komplet z agregatem do wytwarzania suchego lodu. Szczerze to jestem ciekaw jak to wygląda teraz...
      oceń komentarz zgłoś do moderacji